Kulağını Kanatmış

ezgiisu

Sanırım kedim kaşırken kulağını kanatmış, yara gibi duruyor. Fotoğrafını ekliyorum. Ne yapmam lazım, veterinere acil götürmeli miyim?

4 CEVAP

fettahaltuntas

bence bir silin solüsyon ile Bepanthol varsa sürebilirsiniz çok azcık kaşıyıp kanatırsa tekrar uğrarsınız vete çok ciddi bişi göremedim ben

Beyzaduman

Tırnaklarını çok uzun bırakmayın. Orayı kaşırken tahriş etmiş, öyle ciddi bir durum olduğunu düşünmüyorum. Kulak temizliğine de dikkat edin, daha az kaşıyacaktır.

dezgicavus

Aynı yeri kaşımaya devam etmiyorsa bence ciddi değil yine de veterinere fotoğraf atıp sorun bence. Benzeri bizde de oldu kulak önünde madecasol sür dedi veteriner, 3-4 günde geçti.

ezgiisu

Aynı yeri değil ama kulağının önünü kaşıyor ama sürekli ve abartı şekilde değil, veterinerimiz bir an önce getirin muayene gerekir dedi hep öyle diyor. Biraz gözlemleyeyim, kaşımaları artarsa götüreceğim