Kedim Benden Kaçıyor

Patili_1

Kedimi fazla mı bunaltiyorum anlamadım kedim bazenleri benden kaçıyor,oyun mu oynuyor fazla mı sıkıyorum da kaçıyor anlamadım bu arada kedim böyle gelip bize sevmemiz için yanimiza gelmez gelmesi için ne yapmaliyiz

8 CEVAP

Beyzaduman

Merhaba, çok sıkıştırdığınız için gelmiyor olabilir mi?
Kediler kendilerine vakit ayırmayı, gerektiğinde yalnız kalıp kafa dinlemeyi seven canlılardır.
Her zaman oyun oynamak istemezler. Bazen boş odaya gidip oturmak isterler.
Onun isteklerine saygı duyarsanız eğer inanın sizin yanınıza gelip kendini sevdirecektir. Sadece üstüne gitmeyin, zamanla ilişkiniz düzelecektir.

blue_hpood

açıkçası hiçbir şey yapamazsınız. bazı kedilerin huyu budur, kabullenmeniz lazım, kişiliği böyle. bizimki de kaçardı, biz bir yerde dururken başka bir odaya geçerdi. sevmeye çalışırdık bizi parçalardı. biz de saldık, bırakmıştık kendi hâline. kedinizi sıkıştırmayın, zorla sevmeyin. bırakın istediğinde gelsin sevdirsin. sevdirmiyorsa zorla sevmeyin. saygı duyun kedinize. aksi takdirde hırçınlaşabilir.

Patili_1

Tamam teşekkür ederim bu arada ben mesela o biyerde yatarken ordan geçersem bile kalkıyor başka yere oturuyor

blue_hpood

size güvenmiyor olabilir. mümkün mertebe uzak durun. yattığı yeri uzakta güvenli bir yere kurun. yatarken yanından geçmemeye dikkat edin ve ona ait özel alanlar oluşturun ki güvende hissetsin. kedi evi vs alabilirsiniz. duvara monte olanları tavsiye ederim. yukarıda olduğu için kediler daha rahat hissediyorlar.

Kdelendelen

bence kedi sizinle göz teması kurduğunda böyle sessizce konuşun işte aklınıza ne gelirse :d
bir de hep yukarıdan bakmayın aynı hizada durun bişeyler söyleyin, böyle yavaş yavaş konuştukça kedi de bazen miyavlamaya başlıyor, şimdi benim kedime bişeyler anlatıyorum tamam der gibi göz kırpıyor filan ama ilk başta sizinki gibi kaçıyordu :D ama kediniz bundan bunaldıysa bilemiyorum :( bu bir kedimizde işe yaradı diğeri hala bizden kaçıyor bu arada. yani demek istediğim gel seviyim mantığında değil de sanki onunla arkadaş gibi takılmak lazım. bir de tlc de benim belalı kedim diye bir program vardı orada görmüştüm bu tarz davranmak gerektiğini

Patili_1

blue_hpood her zaman kaçmıyor bazenleri kaçıyor

blue_hpood

siz bir süre böyle devam edin. eminim zamanla düzelir. ona ait alanları da çoğaltın, iyice rahat hissetsin:)

Patili_1

Tamam teşekkürler ztn evde 3 tane yatağı var biri tek katlı biri çift katlı biri de üçlü diyebiliriz üç kat değil ama iki tane yanyama bi tane de yukarisinda var 😊 şuan dışarıdayiz gezdirmeye çıktım ve şuan çok mutlu olduğundan yanasiyor mesela bazenleri evde yanına gittiğimde uzaklaşıyor bazenleri de kendini sevdiriyor