Koronavirüs İnsanlardan Kedilere Geçer Mi?

Busedndn

Ailecek Covid geçiriyoruz biz atlattık gibi ama kedimize geçme gibi bir riski var mı? Ya da ileride ondan tekrar bize bulaşma gibi? Bilgilendirirseniz sevinirim 🙏🏻

5 CEVAP

Superisi814

Ilkin veterinerler insanlardan kedilere geçmiyeceğini acikladi.Daha sonra bir arkadaş yurt disinda insandan kediye kovit19 geçtigine dair bir yazi paylasmisti..Size ve ailenize şifalar dilerim.Kedinizi mümkün mertebe uzak tutun bu süreçte derim.

buse_

Ben anlamadım valla herkes ayrı birşey diyor hatta amerika da covid nedenli bir kedi ölmüş, bende burdan gördüm bir arkadaşımız paylaşmış soru cevap kısmına. Siz yinede dikkat edin bence, umarım bulaşmamıştır. Geçmiş olsun sizede

Resmi yerlerin hepisi %98 bulaşmaz ,ama belli de olmaz. Araştırmalar devam ediyor diyorlar.
Yani belli olmaz

Korona virüs insanlardan kedilere bulaşmıyor diye bir veterinerin açıklamasını dinlemiştim. Zaten koronavirüs daha orta da yokken hayvanlara covit virüs tanısı konuluyormuş ama daha farklı bir terim ile.

buse_

https://sosyal.petlebi.com/u/Zeeelis

Bu arkadaşımızın profilindeki soruya basın.
İngiltereymiş ben amerika demişim :)