Kedim Sürekli İshal

Nesiv

Kedimde kronik ishal sorunu var.
Veteriner bu ishal değil çok yumuşak diyor, ancak hemen hemen hiçbir zaman şekli olmuyor, sıvı.
Böyle bir deneyimi olan ve çözüm yolu bulanınız var mı?

11 CEVAP

Beyzaduman

Probiyotik kullanıyor musunuz?

Palyaco

Kefir verin iki tatlı kaşığı haftada 2 kere arti haftada 3 kerede zeytinyağı 2 tatlı kaşığı 1 haftaya düzelecek saygilarimla

Elliiiis

Antibiyotik vurulduk 3 kere ondan sonra düzelmişti...

Nesiv

Probiyotik bir ara vermiştim, toz şeklinde. Maalesef işe yaramadı.
Şu anda keçi sütünden yapılan kefir veriyorum, hergün, biraz fazla olmuş sanırım. Haftada 2 vereyim ve diğer yazdıklarınızı.
Antibiyotik konusunu sorayım veterinere 👍

Beyzaduman

Farklı markalar deneyerek probiyotiğe devam etmelisiniz. Bağırsak florası bozulmuş. Probiyotik bu dengeyi sağlayacak.

merveees

Gastro mama verilmedi mi

Telanurrr

Eğer Dışardan yemek veriyorsanız vermeyin o da yapıyor olabilir benim oğluma ishal yapmıştı

dezgicavus

Gastrointestinal mama kullanılmadı mı ? Probiyotik de de bende tozun faydasını görmedim ama zootech markasının tüp olanını kullandım daha hızlı etki gösterdi. Gaz ve cıvık dışkı vardı 2-3 günde azaldı ve bitene kadar da düzeldi. Kefiri yetişkin kedide hergün bir kaşık sorun olmaz, ki keçi sütü ile demişsiniz onda da şu sorun var daha yağlı olduğu için ishali arttırabilir. Kediler için %3 Max yağ olsun deniyor kefirde, oda inek sütü ile yapılanlarda oluyor. Keçi sütünün normal içimlik halinin yağ oranı %2-3 kadar daha fazla inek sütünden o yüzden cıvık dışkı olasılığı artabilir. Hergün vermeyin bence.

gulsundusmez

Proplanın toz fortiflorası var kuru mamasına serpin haftada 2 kez yeterli veterinerlerde satılıyor uygunda fiyatı o düzletir olmadı eğer içerse kefir verebilirsiniz.u süreçte yaş mama veriyorsanız haftada 1 kereye düşürün tavuklu beslemeden kaçının ve her gün su ve su kabını tazeleyin

irmtnc3

Royal canin hassas sindirim sistemi destekleyici maması var sensinle 33 diye geçiyor biz çareyi bu mamada bulduk 1 aydan beri geçmeyen ishali 1 haftada geçti bu mama öncesinde insanlar için olan reflor ilacını kullanmıştık o geçirdi ama 1 gün sonra tekrar ishal oldu

Nesiv

Gastro mama denemedim.
Onu sorayım veterinere.
Farklı probiyotikler denedim ama zootech markasının tüp olanını denememiştim.
Bunu not aldım.
Çok teşekkür ederim önerileriniz için.