Sıcak Havalar

yalkuzak

kedilerimi sıcak havalarda nasıl rahatlatabilirim? ev sürekli havalanıyor ama güneş gördüğü için serinlemiyor

11 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Ben kedimi islatiyorum.Ellerimi suya daldirip , nemli gibi oldugunda başina ve vucuduna sürüyorum.Avuç içlerimi su ile biraz doldurup, patilerini tutuyorum.Antalya sicaginda ise yariyor çünki keyifleniyor.

buse_

Vantilatör varsa acabilirsiniz veya klima da olur, onun dışında da bol bol su içirin çok oyun oynatmayınki yorulup terleme hissi gelmesin. Bide uzun tüylü vay onun haline :D

yalkuzak

evde tek kedi değil, o yüzden oyun oynamaması pek mümkün olmuyor. evin bir çok yerine su koydum, tıraş ettirmeye de sıcak bakmıyorum o yüzden umarım bu yazı sıkıntısız atlatabiliriz. teşekkür ederim cevabınız için 🐈

Superisi814

Bu arada resimdeki gibi kendini taşa atiyor , taş üzerinde yatmasi da ona iyi geliyor.Ev kedisi ise camdan hava akimi gelebiliyorsa hem taze hava iyi gelir hem ferahlamasina vesile olur..

Superisi814

Patilerinin altindan kediler bedenlerine de su çekerler.Bu da fazladan bilgi olsun 😊Böylece bedenin su ihtiyaci da karşilanir.Mutlu günler dilerim.

gulsundusmez

ıslak kalınca bez bırakın kediler patilerden serinler basarsa patilerden serinler

simbakedi

benim bitmis bir dudak nemlendiricim vardi onun icini temizleyip icine su doldurmustum buzluga atmistim. baktim bizim kedi sicaktan bayilcak gibi o buzlu seyi ustunde gezdirdim nasil mutlu oldu :D siz de deneyebilirsiniz zaten cok fazla bir buz olmadigi icin ne usutuyor ne de zarar veriyor

tugbaakalem

Aynı problemi bizde yaşıyoruz Antalya'da yaşadığım için sıcak problemi bir hayli fazla klimayı kendim yokken açmak istemiyorum önünde yatıp hastalanirlar diye o nedenle serinletici minder almayı planlıyorum belki işe yarayabilir, birde kedimin taragini birazcık ıslatıp tariyorum rahatlıyor birazda olsa

buse_

Ne demek Rica ederim :)

yalkuzak

kedimin tüyleri uzun, o yüzden ıslattığımda tüyleri keçeleşiyor. henüz 8 aylık ilk sıcaklarını yaşıyor o yüzden de ekstra bunalıyor sanırım. vantilatör temin etmem gerekiyor galiba. ama patilerini serinleteceğim, teşekkür ederim

Oqrenerde06

Kıyamam nasıl sıcaktan bezmiş gibi atmış kendini ponçik.