Kedimi Taşıma Kutusuna Sokamıyorum

AdaCoco

Merhaba, kedimi iç dış parazit için veterinere götürmem gerekiyor. Şu anda alıp evde yapma durumum yok. Taşıma kutusuna sokmak için 1 saattir uğraşıyorum ama girmiyor. Nasıl kolayca sokabilirim kutuya? İçine yaş mama koydum yine de girmiyor ve çok stres olmasını istemiyorum.

6 CEVAP

AdaCoco

Herkese teşekkürler sokabildim :)

deniznergis

Taşıma kutusu her daim vette gitmek icin kullandığımız icin ,icerisine girince çok mutlu olacağı bir yere gitmeyeceğini biliyorlar.evde sevdigi yattigi minder yada bir oyuncak varsa ancak onunla kandırabilirsiniz. Bazende girmedimi girmiyor .ben mesala bazen box kutusuna koyup haftada bir gezdiriyorum boylelikle her defasinda girince kötü şeyler yasamayagini anlıyor. Stick yada ödül tableti yoksa zorla tutup koymak tan başka çareniz yok.

tyguler

Kutuyu dikleştirin sonra kediyi hrmen için esokun ben öyle yapıyorum.
Bir de kedi lolayla kanalında bu konu hakkında bir video vardı ona da bakabilirsiniz.

Minikmuezza

Aynen kutuyu diklestirin kedinizide ustunu ortrceknsekilde kucaginiza alir almaz kutuya koyun kutuyu gormyecegi yerde saklayin ama yoksa anliyor bizimki kutuyu gorur gormez kaciyor saklaniyor

Insan

Kedi Lolayla kanalında bu konu ile ilgili video vardı isterseniz bakabilirsiniz.
https://youtu.be/jjiyhAK_EKw

Sznyll

Bende kedimi kutusuna sokarken çok zorlanıyorum. Hatta bir keresinde içine girmediği için kucağımda götürmüştüm veterinere. Ama geçen hafta kucağıma alıp elimle gözlerini kapattım sonra kutusuna koydum. Hiç anlamadı bile. Belki başka bir zaman için lazım olur.