Kedi Diş Eti İltihabı

Senakca

Merhabalar. Kedimin diş etleri küçüklükten beri kızarık ve hiç geçmedi son zamanlarda çok diş kokusu yaymaya başladı ve bugün baktığımda iltihaplı olduğunu gördüm. Sizce ne yapmalıyım?

7 CEVAP

Beyzaduman

Veterinere gitmelisiniz. İltihap tedavi gerektirir.

simbakedi

bence agizla ilgili olan sorunlara bizim yapabilecegimiz pek bir sey yok. is isten gecmis yani bence bir veterinerle konussaniz daha cok yardimci olur.

emreklmc

Bizim kedide de aynı sorun var antibiyotik kullandık fakat tekrar hastalık nüksetti ilaç kullanımından sonra veteriner ne önerdi acaba size

Senakca

Bize bir hap şeklinde birde iğne şeklinde söyledi ben iğne tercih ettim salı günü kontrole gidicez duruma göre 2. Doz uygulanıcak. Ekstra salı sanırım durum hakkında bilgi verirler. Dilerseniz salı gününden sonra da tekrar durumu hakkında buraya yazabilirim.

Senakca

Valla gittim antibiyotiğe başladık umarım iyi sonuçlar alırız 🙏🏻

Zesinnn

Benim kedimdede bu sorun var Hindistan ceviz yağı veriyorum ve cristalin sprey sıkıyorum ağzına kızarıklığı azaldı yemesi arttı veteriner hekiminize danışanilirsiniz

Senakca

Çok teşekkürler, bu tarz bilgileride deneyeceğiim 🙏🏻