Tasma Takınca Kendini Yere Atıyor Yürüyemiyor

Telanurrr

Arkadaşlar küçüklüğününden beri ne zaman vücut tasması taksam veya yelek giydirsem kendini birden pat yere atıyor huylanıyor mu canımı acıyor anlamadım hatta zorlanmasın diye tasmasını bol bile bırakıyorum sizde de böyle bi sorun var mı ?

11 CEVAP

gulsundusmez

yelek dediğiniz nedir tam olarak? tasma olmayan yelekse kediler bu tip şeylerden nefret eder doğası gereği ama tasma güvenliği içinse ben balkona çıkarmak için takıyorum kaçtı daha önce çünkü şu ince göğüs ve boyna takılan ip tasmalardan taktım 3-4 kez kendini yere attı ama alıştı. Günde 10 -15 sonra 20 dakika olacak şeklide deneyin.

dezgicavus

https://ty.gl/idte7hfu bunu anlatmaya çalıştım :D bu tasmadan aldım ben, ipli olandan kalabiliyorlar. Ben zaten öyle gezdirmiyorum dışarıda, yolculuklarda baksın dışında daha sakin duruyor bu tasma ile koltuk başlığına sabitliyorum güvenliği için.

alabalik32

İlk taktığınızda komando gibi oluyor değil mi 😂
Ben hergün 2 saat zorlada olsa giydiriyorum. Zamanla alışıyorlar.

deniznergis

benim berduş taktırmıyor ,ne yaptıysak yok duvarlara vuruyo kendini .yay burcu benim gibi :)

tyguler

Ben gezsin diye göğüs tasması takıyorum yere yatıyor. Bence tasmayi sevmediği için bilerek yapıyor

Telanurrr

İşte benimkide aynı

dezgicavus

Aynısını benimki de yapıyor. Ben sadece yelek gibi tasmasını taktım yanından uzaklaştım oyun için oltasiyla çağırdım ödül maması falan verdim ve ara ara bunu tekrarladım böyle alıştı :D

blue_hpood

dışı şeffaf olan çantalarla gezdirebilirsiniz belki. bazı kediler tasmayı sevmiyor.

syuhel

Benim kedimde tasmadan nefret ediyor . Taktigimda agzina aliyoo ve iki büklüm kalıyor . Dişlerini kırmasindan korktugum icin geri çıkartıyorum

Telanurrr

Yorumlarınız için teşekkür ederim benim oğlum çok korkak balkona bile çıktığımızda en ufak sesten korkuyor 8.5 aylık ben de kaçmanası için vücut tasması aldım şeffaf dışar çantası var o ayrı onda sorun yapmıyor vücut tasmasını takınca kendini yere atıyor demeniz gibi zamanla alışır umarım :)

Denizhavcu

ilk taktığımız zamanlarda sıkıntı yaşıyordu alışması için bahçede çimlerin üzerinde yürütüp ödül maması veriyordum