Kedisinde Tavuk Alerjisi Olanlar, Hangi Mamayı Kullanıyorsunuz?

beyzaulu

Kedimde (kısır, erkek) tavuk alerjisi var. Bir türlü doğru mamayı bulamıyorum, her denediğim mamada yine kaşıntısı devam ediyor. Şu an balıklı Trendline kullanıyorum en az o kaşıntı yaptığı için ama uzun süre kullanmam mümkün değil çünkü içeriği besleyici ve temiz değil. Trendline'dan önce N&D düşük tahıllı kuzu etli kullandım (kaşıntı ve döküntü yaptı). Ondan önce Felicia hypoallergenic kullandım, içinde tavuk ciğeri varmış kaşıntı devam etti. Şu an N&D az tahıllı somonluya geçmeyi düşünüyorum ama içinde tavuk yağı ve kurutulmuş tavuk proteini var. Sizce kaşıntı yine devam eder mi? Tavuk eti/ciğeri olmadığı için devam etmez belki diye düşündüm. Son olarak, N&D Ocean Tahılsız Ringa Balığı Ve Portakallı Kısır Kedi Mamasında hiç tavuk yok fakat onun da protein oranı %46, kısır ve erkek kediler için çok yüksek bir oran. Sizin kullanıp memnun kaldığınız mamalar nedir?

NOT: Proplan, hill's ve royal canin kullanmayı tercih etmiyorum; hem içerikleri temiz değil hem de hill's hayvanlar üstünde deney yapıyor diye biliyorum (diğerleri hakkında emin değilim ama galiba onlar da deney yapıyordu).

17 CEVAP

Applaws' ın bazı modellerinin içeriği oldukça temiz. Acana' nın içeriğini de üreticiden özellikle istemiştim, içeriğinde meal tarzında bir şey yok. Bu arada kedinizin tahıla da alerjisi olabilir. Bence Applaws' a, bütçeniz müsaitse de Acana' ya şans verebilirsiniz.

Evet bir sitesinde yazıyor bir sitesinde yazmıyor içeriklere bakıldığında kurutulmuş ve meal olanlar uyuşuyor. Ya içeriği değiştirmişler. Ya da bir kelime oyunu yapılmış.

https://acana.com/en-US/for-cats-1/wild-atlantic/ds-aca-wild-atlantic-new-cat.html

https://www.acanapetfoods.co.uk/product/acana-pacifica-cat-new/