Kedi Kumu Değişmem Gerekiyor .Önerileriniz Ne Olur

Şuan kullandığımız kum çok tozuyor,topaklanma sorunumuz olmasada.mavi kedimizin ciğerleri malum hasta.inerilerinuz ne olur.proline ex.mirmir.feles öneriniz nedir dostlar

7 CEVAP

tyguler

Ciğer sorunu varsa proline asla kullanmayın, mırmır hasta olmayan bir kedide sorun oluşturmaz bence ama hasta bir kediye tavaiye etmem tozutma açısından.
Feles ve pumcat 0 toz denilen ürünler. İkisinden birini deneyebilirsiniz. Okuduğum yorumlara göre feles bi tık daha iyi pumcat'ten

dilanuzun78

Lindocat bentonit kumlar içerisinde gördüğüm en tozsuz bentonit. Topaklanması ve koku tutması da iyi. Tavsiye ederim.

Beyzaduman

Ciğer sorunu olan kediler kesinlikle bentonit kullanmamalı. Bana göre hiçbir kedi kullanmamalı aslında.
Ben natural bastet kullanıyorum. Sıfır toz. Her yönden çok başarılı bir kum. Tavsiye ederim.

sultansbutler

pelet kumlar tozutmuyor onlara da bakın derim.

İster istemez her bentonit tozutuyor. Pelet deneyin bence. Çok geçmiş olsun :(

simbakedi

feles tozsuz kumda gerçekten 0 toz var. döktükten sonra elimle eşeledim oynadım siyah tişörtüme sürdüm hiçbir şey yok. topaklanması 6/10 denebilir kakalar güzel topaklanıyor ama bazen çişler parçalanıyor. daha sık aralıklı bir kürekle hiç sorun yaşamazsınız. koku olarak da şunu söyliyim günde 2 kere temizliyorum ve havalandırdığım zaman sadece hafif bir kum kokusu oluyor (ders çalıştığım için odam kapalı oluyor o yüzden kapı açık olsa koku olmaz.) asla çiş ve kaka kokmuyor. toz konusunda içiniz rahat olsun

Hiç tozutmayan pelet ama pelet kullanmam derseniz biopetactive şuan kullanıyorum ve tozutması yok denecek kadar az çok memnunum