Köpeğime Kilo Nasıl Aldıracağım ?

themuff

Sibirya kurdu melezi bir köpeğim var fakat hep zayıf türlü yöntemler denedim kilo alamıyor yani 2yaşında aldı güzel de oldu sonra bir sebepten ötürü verdi bir daha da almadı .

1 CEVAP

sultansbutler

köpeğiniz normal/sağlıklı kiloda olabilir. böyle durumlarda kilo aldırmaya gerek yok. tam anlatamıycam ama göğüs kafesi gözükmüyor fakat dokununca çok zorlanmadan kemikleri hissedeniliyorsanız büyük ihtimalle normaldir. ama ciddi anlamda kilo sınırının altındaysa çok yapacak birşey yok. kaliteli et oranı yüksek kuru mama, kaliteli yaş mamalar, evde hazırlanmış et, sebze, meyve karışımlı mamalar verilerek kilosu yukarı çekilebilir. çok hareketli bir köpekse süreç uzuyacaktır. hiçbiri işe yaramazsa veterinere danışın süreç onlarla beraber işlesin.