Tüy Dökülmesi

Herkese merhaba 3 yaşında kedim var, ankara kedisi. Sahipleneli bir buçuk yıl oldu sahiplendiğimden beri tüyleri aşırı dökülüyor bir buçuk aydır vmp tablet kullanıyoruz fakar herhangi bi değişiklik gözlemleyemedim. Veterinerimize de sordum herhangi bir sağlık problemi olmadığını, vitamin eksikliğinden kaynaklandığını söyledi. Sizin bu konuda önerileriniz var mıdır lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim 🥺

6 CEVAP

tyguler

Eğer taramanızdan çıkan tüy buysa siz daha dökülme görmemişsiniz emin olun

Beyzaduman

Vitamin eksikliği için kaliteli mama kullanmanız lazım. Eğer kullanıyorsanız o mamaya devam edin. Ek olarak düzenli tarama ve su içme miktarını arttırmaya bakın. Zamanla azalacaktır dökülme.

Elliiiis

O zaman sizinde deriniz nefes alsın diye saçlarınızı kazıtın? Bence aynı mantık tek fark göremiyorum.

alabalik32

Tek çaresi VetoSkin tablet bu da veterinerlerde satılıyor. Birde Zoetis Vmp Cat Paste

blue_hpood

taradığınızda mı dökülen tüyler bunlar? benim kedimden onun üç katı tüy dökülüyordu:D

Hacersevde

Birkez traslatmakta fayda var diye düşünüyorum derisi biraz hava alsın ve mevsim dönüşlerinde dökülmesi normal