İlaçlı Mama

Hacer567

Merhabalar Ankara da virbac mama satan veteriner varmı bildiğiniz bulunmuyor nedense.kedimin idrar taşları için üriner mama kullanıyoruz.ayrica hesapli iyi bi uruner mama tavsiyesi olan varsa sevinirim

13 CEVAP

Beyzaduman

Mama tavsiye edemem. Ama çok önemli bir noktaya değinmek isterim. Lütfen su tüketimine çok dikkat edin. Bol bol taze su içirin. Çeşme suyu olmasın. Ne kadar su o kadar iyi. Yaş mamayı da bol vermeye çalışın. Nem oranı yüksek olanları tercih edin.

dilanuzun78

Bu tarz ilaçlı mamalar ne yazık ki uygun fiyatlı olmuyor. Royal Canin ve Hills var bu konuda, ikisi de iyidir ilaçlı mama konusunda. Ama dediğim gibi fiyatı uygun olanlar yok...

Hacer567

Su içmesine dikkat ediyorum bazen az içiyor az içtiği zamanlar sancılı olduğu belli oluyor kullandığımız mamalar şu içirmiyor fazla .virbac çok içiriyormuş .tesekkur ederim fikirleriniz için

Hacer567

Çok teşekkür ederim

Sselin1

https://www.farmina.com/tr/storelocator.html
Bu vetlife satan veterinerler icin link. Ayrica n&d nin kinoali serisinde kizilcik iceren uriner yas mamada var.. zaten vetlife ile ayni firma. eger kedinizde tas mevcuttsa bunlari eritmek icin bir sure ilacli mama kullanmak zorundasiniz. Sonra normal uriner mamaya geceblrsniz ama gectikten sonra tas olusmamasi icin hergun yarim konserve yas mama verin. Ve bol su ictignden emin olun.

Palyaco

Yanliz bu süreçte kuru mama vermeyin 10 gün yas mama ile besleyin yukarıda yazdıklarımı yapın iyileşecek 10 gün sonra exclision mama kullanın tas oluşumu engelliyor

Sselin1

Merhabalar cok gecmis olsun. Hills veya vetlife in mamalarini da tercih edebilrsnz. bu surecte en onemli yeterli sivi alimi bu tarz ilacli yas mamalar da var. Kuru mamaya Ek olarak onlari da tercih edin.

Bu attigim linkten virbac satan veterinerleri bulndugunuz ili ve ilceyi secip bulabilrsnz.

http://www.mopsan.com.tr/Mopsan/NeredenSatinAlabilirim

Hacer567

Vetlife de zor bulunuyor vetlerde birkaç marka var hepsinde aynı bu linki nasıl buldunuz ben bulamıyorum aynısını vetlife için de yapmak istedim

Palyaco

Sadece kizilcik kaynatıp verin bu ara yas mama ve kizilcik verin sorun daha çabuk olur zeytin yagida haftada 3 kere 2 tatlı kaşığı verin kendiniz cok sağlıklı olacak taşlardan kurtulur

Hacer567

Ya çok teşekkür ederim alternatif tedavi arıyorum ama cesaret edemedim .kizilcik ne kadar vereyim bu süreçte üriner ilaçlı mama kullanalimmi siz bubyontemi denediniz mi

Palyaco

Hergun çeyrek cay bardağı kizilcik suyu ve zeytinyağı 2 tatlı kaşığı haftada 3 kere zeytinyağı başka hiçbir şeye gerek yok hergun 80 gr yas mamaya karıştırarak verin ilaçlı mamaya gerek yok

Hacer567

Teşekkür ederim bulmaya çalışacağım söylediğiniz mamayı

Hacer567

Teşekkür ederim Sselin1linkler için