Kilo Aldırmak İçin Royal Canın Babycat Nasıl Olur 10 Aylık Dişi Kedim İçin. ?

Oqrenerde06

YA DA FARKLI MAMA TAVSIYE EDERMISINIZ N&D . DÜŞÜK TAHILLI SERİSİNİ.

11 CEVAP

tugbaakalem

kediniz aslında zayıf sayılmaz fotoğraflarda gordugum kadarıyla eğer disi ise erkek kediye göre daha zayıf olması çok normal, belki minyondur size o nedenle zayıf geliyor olabilir. Royal caninden ise proplan kullanabilirsiniz cidden kilo alımı yapıyor ve içinde yüzde 20 de olsa gerçek et var

sultansbutler

hayvan deneyi yapan hills, pro plan, royal canin gibi tahıl bombası boş markaları kullanmanıza gerek yok. onun yerine evde et, yumurta verin, bol yaş mama yesin, kuru mamanız da kaliteli olsun. @Beyzaduman nın dediği gibi kilosu normal olabilir. yalandan yere kilo aldırmaya çalışıp sağlığını bozmaya gerek yok. tabi ciddi anlamda zayıfsa veterinerinize danışmak daha doğru olur.

Beyzaduman

Kedinizin zayıf olduğuna emin misiniz? Bunu saptamak lazım. Ayrıca bazı kediler kaliteli beslendikleri için kas yaparlar. Kas yaptıkları için kilolu gözükmezler. Bazı kedilerse tahıl ağırlıklı beslenir, vücutlarında yağ olur, kilolu olurlar.

aycylmz

4 aya kadar baby&cat kullanılıyor, 1 yaşındaki kediye vermeyin bence. veterinere danışmak en iyisi.

Neden kilo almasını istiyorsunuz ki? Gayet sağlıklı görünüyorlar.

tyguler

Proplan kilo aldırmak için birebir. Benim kedim tosbik oldu proplanla. Ama hayvan deneyi yapıyorlarmış yani tercih etmek istemezseniz tahıllı bir mama kullanıp kilo aldırabilirsiniz proplan da tahıl dolu zaten ama sağlıklı olmaz. Aslında kedileriniz gayet iyi kiloda görünüyor fotoğraflarda bazı kediler kilo almaya yatkın olmuyor bemce kilo almasına pek üstelemeye gerek yok zatn kısırlaştıracaksınızdır herhalde o zaman kilo almaya bayagı yatkınlaşıyorlar.
Bence kilo alsın diye üstelemenize gerek yok ama tabi sizin kararınız

Oqrenerde06

10 Aylık yanlış yazdım dostlar :) 12 Aylık olacaktı.

Oqrenerde06

Çok teşekkurler Bilgilendirme için Veterinere danıştım araştırarak bulmanız lazım dedi. N&D Acana Kullandık şimdiye kadar şuan da acana devam ediyoruz (: Fotoğraflar da yapılı duruyor ama 2.6 KG 2.5 KG Arasın da hassas terazi ile tartmadım ama evdeki tartıyla kendımı tartıp sonra da kızımla tartılıyorum o şekil de bakıyorum kilosuna. 100 Gram bile almamış yaş mama yemiyor asla

Oqrenerde06

@aycylmz Vitamin kullanın mamasını değiştirin diyip duruyor veterinerimiz araştıra araştıra bulucaksınız mama konusun da tavsiye vermeyi sevmıyorum dedi. Eğitimlerini görmedikleri için her kediye her mama iyi gelmediğin dile getirerek dürüstçe vurguladı bakalım .

Oqrenerde06

@afedersinizamasakinim Veteriner hekim dedi biraz kilo vermiş almalı falan diye kafamı karıştırdı bana göre de kilosu ideal şükür sağlıklı ikisi de Allaha şükürler olsun. 😊

Oqrenerde06

@tyguler Evet kısırlaşacak ilerleyen zamanlar da senelik iznim olduğun da dediğiniz gibi bir ihtimalle N&D kuzulu az tahıllı mamasına falan geçiş yapabilirim yetişkin oldular zaten şükür...