Tavuk Alerjisi Popo Koklama

Herkese merhaba sizden bu tavuk alerjisi için somonlu balıklı mama önerilerinizi istiyorum vancat denemistim ama asla yemedi ve iki üç soruda yazılan cevaplarda arka ayağıyla suratını boynunu gözünü kasıyor diye evet 4 aydır hep öyle tüyleri bu ara iyice fazlalasti yemesi garanti mamalar seçici kediler için diyor o tarz balıklı mama var mı Royal canın 37 kısırlaştırilmis kullanıyorum gimcat multivitamin de veriyorum.
İkinci sorum abimde kedisini getirdi ve 1 aydır anlaşma şeyi yapıyoruz artık çok iyiler çok tislamiyolar kavga etmiyorlar zaten sıcak hayvanlarda hal yok ki benim kedim abimin kedisinin gidip poposunu kokluyo bunun nedeni nedir ve iyice yaklaşıp poposuna pati atıyor ama sert tırnaklarını çıkartarak değil oyun mu acaba birbirlerinin onunda 30 40 cm araya yatıyorlar göbek aciyolar

9 CEVAP

dollfacepersian

Uygun fiyatlı olarak balıklı mama Profine Derma,Brit Care Sunny ,Golosi ton balıklı somonlu
Bütçeniz daha yüksekse N&D morina balıklı portakallı,Acana Pasifica önerebilirim.
Kedilerinizin sonunda anlaşmasına çok sevindim,popo koklama durumu hakkında bilgim yok maalesef

ursaminor

Balıklı mamalar (tavuk içermeyen) benim bildiklerim:
Acana - Pasifica
Orijen- Six Fish
N&D - Portakallı Morina Balıklı
Petcurean Go! - Alabalıklı

Bunlar içerikleri temiz olan mamalardır. Elbette başka iyi balıklı mamalar önerenler de çıkacaktır.
İkinci sorunuzu maalesef bilemiyorum ama oyun gibi geldi bana :)
Çünkü kavga etseler duramazsınız inanın :D

dollfacepersian

*******ta var ve benim en çok alış veriş ettigim,güvenilir bir sitedir

dollfacepersian

Kedileriniz hareketli ve kilo almaya meyilli değil ise kullanabilirsiniz.
Brit Care Sunny kullandım ve hiç sorun yaşamadım kedimde fakat şimdi hatırladım da çok az miktarda tavuk içeriyordu. Belki alerji yapabilir yinede.
Acana gerçekten pahalı bir mama. Pro plan içerik açısından diğerlerinden çok zayıf. Bence alabiliyorsanız N&D alın. Ben kedimde düşük tahıllı formüllerini kullandım uzun süre ve çok memnun kaldım. Mümkün olursa tekrar kullanmaya başlayacağım. Siz kedinizin yaşam şekline göre düşük tahıllı ve Tahılsız arasında seçim yapabilirsiniz isterseniz

Bu aralar pamuk biraz kilo aldı tahilsizz alırım sanırım abimin kedisinee hala kitten veriyorum zaten

Kimse bilmiyor mu acaba benim gibi

Bende öyle düşünüyorum şükür çok daha iyiler peki bu n&D nin 1.5 kiloluk ve ya 400 gramında rast geldiniz mi hiç ben hiç gelmedim hep 10 kilosu gördüm ilk deneyip yiyip yemedigine bakmak istiyorum boşuna 350 lira vermek istemiyorum ve 10 kiloyu bayatlamadfan tutmak zor

Bu proplanın derması nasıl acaba bide kedim kısır bıkedi bu mamalar verilir mi

*******ta britcare sunny okudum ama. 2 kişi kedim kustu mamayı bırakınca gecti ishal oldu felan yazıyodu bunu almam ne olur ne olmas n&d ve ya proplan. Alırım herhalde acana cok pahalı duxenlı bi şekilde onu alamam