Kedimin İshali Günlerdir Geçmiyor

skckrn

yavrum ishali atlatmıştı normalde fakat 1-2 gün kakasını normal yaptıktan hemen sonra son 4-5 gündür yine sıvı halde yapıyor ve ne yaptıysam ishalini geçiremedim. veterinere götürüyorum probiyotik veriyor tavuk yedirin geçer diyor ne dedilerse yaptım fakat hala bir sonuca ulaşamadım. başına bir şey gelmesinden çok korkuyorum yapabileceğim başka bir şey var mı lütfen yardımcı olur musunuz...

6 CEVAP

Tarcin016

Daha önce de soru atmıştınız değil mi? İshali kanlı değil, halsizlik, ateş, kusma yok değil mi? Belki maması iyi gelmiyordur. Kuru mama mı yiyor? Yaş mamalar biraz yağlı şimdilik vermeyin. Ev yemekleri tuzlu ve baharatlı olduğu için onu da vermeyin. Tuz baharat onlar için iyi değil! Çok geçmiş olsun. Uzun süredir devam ediyorsa başka bir veterinere gösterebilirsiniz.

Tarcin016

Sadece sütle besliyorsanız o da ishal yapabilir.

Tarcin016

Ne ile beslendiğini yazar mısınız?

skckrn

sadece kuru mama veriyorum, veterinerimiz pro plan acti protect önermişti şu anlık sadece onunla besleniyor. ishal kanlı değil kusma vb. belirtiler yok fakat yine de durumu stabil hiçbir değişiklik yok ayrıyeten probiyotik kullanmıştım toz halinde o da geçirdi 1-2 gün sonra yine ishal oldu

Palyaco

Gim cat bagirsaklar icin malt i var onu kullanın derim birde haftada 3 sefer zeytinyağı 2 tatlı kaşığı öneririm bağırsakların düzelmesi için kendi kedimde öyle yapıyorum

Dufffff

Su tüketimine dikkat edin . İshal susuz bırakıyor. Birde 12 saat mama vermemeyi deneyebilirsiniz