Domuz Mama

gurkanguller

merhaba köpeğim ile beraber çarşıya çıkmıştık petshop önünden geçerken adam bize mama satmak için önümüzü kesti ve mama verdi köpeğim deli gibi yedi mamayı ardından adam bana döndü ve içinde domuz var dedi inanamadım ama çok sevmişti markasını söyledi ama aklımda tutmadım mamayı çok sevdiği için almak istiyorum domuz içerikli mama biliyormusunuz ve köpeğime zarar vermez değilmi bilemiyorum haram olan birşeyi köpeğime yedirmekte istemedim açıkçası petsohopta kocaelide kaldı ben burasay geri döndüm sizin görüşlerinizi merak ettim kullanan varmı komşumuzda yıllar önce domuz etli mama verdim tüyleri güzel oldu demişti lütfen kullananlar söylesin yada bilenler

13 CEVAP

losive

Exclusion mamada galiba domuz eti vardı

simbakedi

sadece domuz etini sevdi diye almayin icerigi de uygunsa alin. onun disinda kopege domuz eti haram degil yani sorun olmaz tabiki :D

Bizim köydeki köpekler fare leşi yiyiyordu :d ağızlarından zar zor alıyorduk. Mide asitlerinin hakkından gelemeyeceği bakteri yok. Verin yani sorun olmaz

ailur0phile

Domuz eti insanlara haram hayvanlara degil. Ama ben evime domuz eti sokmak istemem derseniz ayrı.

Cook

Orijen regional red e bakabilirsiniz

diablerose

NDnin domuzlu mamasi var diye biliorm

Ekindegss

Çoğu mamanın içeriğinde domuz eti var mesela N&D nin domuzlusu var. Verin bir şey olmaz doğal hayatlarında bu haram bu helal diyip yemek yemiyorlar sonuçta.

gurkanguller

hayır haram insanlara her zaman zarar verir zararlı olduğu için köpeğime vermek istemedim yoksa köpeğe günahtan değil :D

Büyük kedim nd nin domuz etli mamasını şapır şupur yiyor. Seviyolar demek ki :)

Hacer567

(Advence ) domuz proteinleri var içinde fiyatı da uygun

Palyaco

N.d mama orijen exclisionda var ben exclision kullanıyorum en iştahlı yedigi mama

Lakis

Petshoplarda en çok advance görüyorum nd filan hiç görmedim ama domuz eti içerikli birçok mamaya aynı tepkiyi verir gibime geliyor içerik olarak en uygunu deneyin bence

Puffi

Tüm yaş ve kuru mamalarda hayvansal et ve hayvansal yağ adında kökeni açıklanmayan domuz türevleri kullanılmaktadır. kimi markalarda ise açıkça domuz olduğu belirtilmektedir. Benim tavsiyem bonacibo,felicia,britt markaları. Hepsinin içeriklerini okudum ve araştırdım ve Bonacibo üretici firma ilede görüştüm mama içeriklerinde domuz ve türevleri kullanılmamaktadır. Kedim için bonacibo kısırlaştırılmış mama satın aldım kedilerim severek yiyorlar ve ağır bir kokusu yok.