Kedi Günde Kac Ml Su İçmeli ?

Benim1kedimvar

Bir yerde 250 ml olarak okumustum ama emin değilim. Sonucta suyunu surekli degistiriyorum 250 ml ictiginden nasil emin olabilirim?

7 CEVAP

Cotontzu_Siri

havanın sıcaklığına, kedinin hareketine, yaşına, boyuna göre değişir

Cotontzu_Siri

Bence en doğrusu sürekli kabında su bulundurmak. Susadıkça içer. Zaten havalar çok sıcak.

sezind

Günlük 300ml içmeleri gerekiyor diye okumuştum bir yerde. Normalde kedigiller (aslan,kaplan,çita v.s) günlük su ihtiyaçlarının %70'ini avladıkları hayvanlardan karşılarlar. Bizim ev kedilerinin hem böyle avlanmaları olmadığı için hem de kuru mama yedikleri için ekstra su ihtiyaçları oluyor. Yani mesela bizde su şelalesi var ama ben ekstra olarak şırıngayla da gün içinde su veriyorum, onlar yeterli içmiyorlar.

yasement

1 su bardagi yapiyor asagi yukari. Bardak bardak koyun, degistirirken de bardak bardak atin. (Kediler o kadar su icmezler genelde)

Benim1kedimvar

Kayseri sıcak evimiz daha da sicak
Su anlik cok hareket ettirmiyoruz hasta diye kisitliyoruz
11 aylik

Benim1kedimvar

Simdi oyle bi sansimiz yok ben siringayla veriyorum

Cotontzu_Siri

250 verin. Havalar sıcak olduğu için 300 verin diyecektim ama az hareket ediyorsa fazla gelebilir