Kedim Patisini Ateşe Deydirdi

Sznyll

Mum yaktım masama koydum. Buda merak edip geldi bakmaya. Bende zaten sıcaklığı hissedip gider dokunmaz diye düşündüm. Dokunmadı ama patisini çok yaklaştırdığı için ordaki tüyleri yandı. Külleri patisinde görebiliyordum. Patisinede dokununca hemen miyavlıyor. Soğuk suya tuttum hemen. Ne yapmam lazım bir şey olmuş mudur?

12 CEVAP

Eğer imkanınız varsa hemen veterinere götürün. İmkan yoksa, geceyse sabah olana kadar başında bekleyin bir süre arayla (örneğin 30 dakika) patisini kontrol edin. Soğuk suyla bir bezi ıslatın ve bez ısınana kadar patisine koyun. 7/24 açık veterinerleri araştırabilirsiniz. Allah şifa versin. Geçmiş olsun.

deniznergis

yanık merhemi silverdin varsa sürün ateşini alır yanan yerin.

Sznyll

Yalarsa onun için zararlı olmaz mı

deniznergis

nemlendirin sadece üzerinde tabaka olmasın ,yalamaz yalasada birşey olmaz

Sarı kantaron yağı sürebilirsiniz. Yalasa da problem olmaz. Elim yandığında çok iyi gelmisti

mervedoganay

Çok geçmiş olsun. Silverdin'i yalamasından korkuyorsanız aslında patates de yanığa iyi gelir. İnce dilim bir patatesi uyurken patisinin altına koysanız. Patisini üzerine koysa en azından uykudayken de tedavi için vakit boşa geçmemiş olur. Silverdin'de haricen kullanılır yazıyor. Yalaması sakıncalı olabilir. Risk almamak lazım. Ya da Silverdin sürüp gazlı bez ile sarabilirsiniz. Umarım fazla yanmamıştır, kısa sürede iyileşir.

Elliiiis

Şekeri hafif suyla jöle kıvamına getirip patisine sürebilirsiniz yanığa çok iyi gelir ve yanmayı alır.

mervedoganay

Şekeri de yalayabilir. Şeker kedi ve köpekler için oldukça zararlı.

Superisi814

Gecmis olsun.Buz kompresi yapin ve silverdin ya da benzer türevde bir krem sürün.Çorap geçirin ki yalayamasin ve can acisi gecsin.Sari kantaron yagi yaniğa iyi gelir ancak ilk yanma aninda kullanilmaz.

Sznyll

Hepinize çok teşekkür ederim ara ara kontrol ediyorum şimdilik iyi sorun olursa veterinere danışanacağım. Tekrardan çok teşekkürler ♥️🥰

Zaten acıyı alması için sarı kantaron sürülmesini öneriyorum. Can acısı geçtikten sonra iz kalmaması için değil

dezgicavus

Daha önce ufak yara için madecasol sür demişti vet. Bana. Oda tanığa iyi gelir, çabuk iyileştirir. Kremi sürdükten sonra gazlı bez sarabilirsiniz eğer yalarsa.