Kedim Duvarı Yalıyor

Rapisa

Merhaba, kedilerimden bir tanesi duvarı yalıyor. İnsanlarda da demir ve b vitamini eksikliği olduğubda bu tür davranışlar olabileceğini okumuştum. İnternetten biraz araştırınca pika sendromu diye bir hastalık olduğunu öğrendim ve vitamin, mineral eksikliğinden kaynaklanabiliyormuş. Bende böyle tahmin ettiğim için kedime 5-6 gündür demir ve b12 şurubu veriyorum. Ayrıca immun44 3 aydır manasıyla veriyorum. Böyle bir sorunla karşılaşıp çözen arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz. Doğru yolda mıyım ne yapmalıyım.

4 CEVAP

simbakedi

yumakta sorun yok benim kedim de yunu emiyor sonrasinda genelde uyuyor. rahatlamak icin yapiyorlarmis anneleri gibi hissediyorlarmis. ama vitamin konusunda dikkat etmeniz lazim. verdiginiz mamadaki vitamin belli ki yetmiyor ama fazla vitamin de kediye zararli. veterineriyle gorusup ona uygun olculerde verseniz daha saglikli olabilir sanki. bir de tavuk et vs haslayip verirseniz de yarari olur

Elliiiis

Vitamin eksikliği için veteriner hekime danışabilirsiniz. Yün konusunda ise kötü yaptığınız bir şey yok ama yapmasaydınız iyi olurdu. Benim kedimde anne sütü almadığı için tişörtümü ponçikleme hareketiyle emer ve sonra üzerimde uyuyakalır. Bir sağlık sorunu çıkarmaz bu durum.

Rapisa

Bu arada başka bir kedimde yünleri yoğuruyor. Bu kedim annesini çok emmedi bu yüzden kaynaklandığını düşünüyorum fakat örgü örerken yün yumağını çok sevdi bende ona artan yünlerden yumak yaptım sürekli yünlerle uyuyor. Bu ilerde bir sorun olur mu acaba kötü mü yaptım

Rapisa

Duvar, beton yalama sorunu yaşayıp çözmüş olan arkadaşlar yok mu yorum yapabilecek. Kedimi veterinere götürmek istemiyorum çok hassas bir kedi. Daha önce götürdüğümde koktuklara işemeye başladı. Hali hazırda ara ara tuvaletin dışına da yapıyor