Muayene Ucreti

tika_waylan

Merhabalar,
Bazi veteriner hekimler kediyi asiya gotururken bile 90tl ayrica parazit asilarinin disinda muayne ucreti talep ediyorlar bazilari talep etmiyor. Bunun oluru dogrusu nedir acaba? İnternette kucuk bir arastirma yaptigimda da farkli sonuclar goruyorum.
Yanlis anlasilmasin muayene ucretine kesinlikle karai degilum ama asi icin gittiginde de bunun alinmasi normal mi? Farkli uygulamalae gordugum icin merakimdan soruyorum.
Onemli olan guvenebilecegimiz bir veteriner bulmak tabi hepimizin dostlarini guvenle emanet edecegi fikir danisacagi tedavi ettirecegi. Her seyden once kedimin sagligi gelir kendimden kisarim gerekirse ama bu sekilde yuksek muayene ucretleri bir de yol parasi da verdigim icin taksiye beni ciddi anlamda zorlamaya basladi su an yeni bir veteriner arayisindayken bu durum kafami kariatirmakta

9 CEVAP

Cotontzu_Siri

Tek seferlik gelirseniz alıyorlar muayene ücretini. Ama devamlı gittiğiniz yerse ücretsiz.

yasement

Asi ucreti almislardi sadece. Muayene ve tirnak kesimi ucretlerini almamisti.

tika_waylan

Valla surekli gittigim bir yer olmuyor memnun kalamadigim icin.
Gecen sene sokaktaki bir kedimi tedavi ettirdigim bir veteriner vardi gercekten iyilestirmisti 2 sokak kedisini de goturmustum iyiydi ama muayene ucreti almisti bir sokak kedisinden bu durum beni rahatsiz etmisti acikcasi sokak kedisi sonucta igne ilac icin alsin tabi o sorun degildi simdi kendi kedim icin yaklasik bir seneden sonra bu vete goturmeyi dusunuyorum normalde nispeten yakin diye mahallemdekileri goturuyordum.
Normalde maddi konulari dusunmeyi sevmem soz konusu hayvanlar olunca ama hem kendi kedimin masdafi hem sokaktakilerin mama masrafi su zamanlarda beni biraz yordu acikcasi:(
Kedimin asi karnesini gorsenis her asisi farkli bir veterinerde:(

HAY_DOST

Benden 20 alıyor

HAY_DOST

Alması gayet normal VHO nin listesinde de yazıyordur

Benim1kedimvar

Bene o birazda veterinerin insafına kalmış bir şey

Benim gittiğim veterinere arkadaşım da gitti aşı yaptırdığı için sanırım yada ilk sefer olduğu için de olabilir sadece aşı parası almışlar . muayene edildiği halde . Sadece 40 tl

Başka bir veteriner ise 50-60 tl arası alıyormuş sırf muayene için . Duruma göreymiş yani .

Bazı veterinerler sokak kedilerini ücretsiz muayene ediyorlar . Ve eğer sokaktan sahiplendiysen kedini , ilk karma-iç-dış aşılarının ücretlerini almıyorlar . Hatta mama hediye eden bile var .

efruzg

2yıl önce köpeğim ile birlikte İstanbul'da yasardık gittiğim veteriner hiçbir ücret almazdı aşı hariç . Bazen birşeyi olurdu götürürdüm bakardı ücret istemezdi. Ama bir veteriner e götürdüm bikaç kez hep farklı ücret cıkardı bencede veterinerin insafına kalmış. Şuan kocaelideyim kedimi hasta iken farklı iki vette götürdüm onlarda suanlık hiçbir ücret talep etmediler

efruzg

Hiçbirşey yapmadıklarından olsa gerek yoksa :((

Baskay

ben kedilerimi eskiden köpeğim varken götürdüğüm veterinerimize götürüyorum aşı hariç bir ücret talep etmiyor ama sizsürekli aynı yere gitmiyorsanız o zaman alıyorlar ben denizlide yaşıyorum baybora veteriner kliniğine gidiyordum ama istanbula tatile gittiğim için beyvet veteriner kliniğine gittim orada ayrıca muayne ücreti almıştı