Köpeğim 2 Yaşında Yeni Bir Köpek Sahiplenmek İstiyorum Ama Kabul Eder Mi

Ali1994

İkinci bir köpek sahiplenmek istiyorum ama köpeğimin tepkisi ne olur bilmiyorum. Sonradan ikinci bir köpek sahiplenen var mı? Sorun olur mu ?

3 CEVAP

zibityus

özellikle şu an sizinle yaşayan köpekle hala çözemediğiniz sorunlar varsa, onun tam olarak yöneticisi olmadıysanız 2. köpek için henüz hazır değilsiniz demektir, bir de yeni gelecek köpeğin de boyutunun diğer köpekle yakın olması lazım, %25 den fazla bir boy farkı olursa beraber oyun oynayamazlar. ilgili bir video linki bırakıyoum izlerseniz daha çok fikir sahibi olursunuz.
https://www.youtube.com/watch?v=MKSZoN3rU4c
https://www.youtube.com/watch?v=98FIxsR07g0&list=PLMhSnKShK_RTAGRWKw8e6Py7JozBznemm

zibityus

her şey olabilir. kral köpek ailesinin köpekle yaşayan insanlar için olan eğitimleriyle köpeğin yöneticisi olursanız o zaman emin olabilirsiniz bir sorun yaşamayacağınıza sorunları olmadan engelleyebileceğinize. yani şu an sizle yaşayan köpek arkadaş, eğer kral ailesinin yöneticilik uygulamalarında ilerlemediyseniz, sizi ve sürüyü yönetiyordur, yönetici siz değil o dur. yönetici siz olduğunuzda zaten köpek arkadaş sorumlulukları size bırakmış olacaktır siz de bu durumda zaten ondan sorumluluğu almış bir şekilde yeni köpek geldiğinde de durumları yönetebilirsiniz. yani yerinizde olsam kral ailesiyle iletişime geçer ve onların önerileriyle hareket ederdim

Ali1994

Teşekkür ederim. Aynı boyutlarda bir tane sahiplenmek istiyorum ama sorun yaşarım diye de korkmuyor değilim. Şuanki köpeğim çok sorunlu bir köpekti başlarda. Saldırgandı falan. Şu an davranışları falan çok normal iyi. Ama yeni köpek sahiplenirsem başa döner mi diye korkuyorum