Kedimin Kaş Çevresi Tüyleri Seyrekleşti

Ksknur

Merhabalar kedim 2 yaşında sarman. Göz çevresindeki tüyleri biraz seyrek. Ben farketmemiştim ama barınak sahibi bir tanıdığım bunun kedinin bağışıklık sisteminin düştüğü anlamına geleceğini söyledi. Endişelenecek bir durum mudur sizce

3 CEVAP

Hilalllllll

Zaten seyrek olması normal

Sznyll

Benim kediminde öyle. Hatta bende buraya sormuştum nedenini. Birisi eğer sonradan dökülme olmadıysa normalde de kedilerin gözünden kulağına doğru olan kısımda daha az tüy olur demişti. Sonradan döküldüyse neden olduğunu bilmiyorum.

Anonymus297519

Benim kedim sarman ve göz üstü tüyleri hafif seyrek bu normal ama bağışıklığı güçlensin istiyorsan vitaminşurubu yazdırabilirsin, ben imuneks kullanıyorum. Ayrıca sirkeye pamuğu batırarak sürebilirsin azıcık tüylerin bakımını yapar iyi gelir.