Kedi Ve Sinekler

syuhel

Malum yaz geldi . Evde sineklik olsada bu sinekler her yerden çıkıyor . Kedimde bu sinekleri kovaliyo . Acaba bunları yer mi yakalasa ? Ciddi bir probleme neden olur mu ? Yaninda iken dikkat ediyorum ama her zaman yaninda da değilim .
Bu kinuda ne dusunuyorsunuz

6 CEVAP

tyguler

Benim kedim havada yakalayıp yiyor. Yerinden kalkmaya üşenen hayvan sinek görünce havaya zıplıyor.

Veterinerimiz bunun iç parazit yapabileceğini, o yüzden parazit aşılarını aksatmamızı söyledi. Görürseniz sineği atın o yemeden yakalayabildiklerinizi yemesin dedi.

Ekindegss

Yakalarsa sinekleri yer ama bir şey olmaz. İnsanlar da sinek yiyebilir.

Firuzecik

Benim çocuklar sinek için deliriyor. Dişi kedim tam avcı. Tehlikeli yanı iç parazit yapabilmesi veya mikrop kapabilme ihtimali

ezginiko

Henüz daha yiyebileceği bir sinekle karşılaşmadı oğlum ama dün şöyle bir olay yaşadım; akşam otururken oğlum birden deli gibi koşmaya başladı noluyor derken kelebek yakalamaya çalıştığını gördüm. Kelebek sinek gibi minnoşlara karşı fobim olduğu için yakalamasını engelleyemedim malesef en son yakaladı ve yedi. Bu yüzden bi süre oğluma bile dokunamadım 🤦‍♀️ vet. Sordum biraz büyük bir kelebekti çünkü sinek kelebek yemeğinde bir sakınca olmadığını söyledi :)

syuhel

@ezginiko
bende bu gün oyle bie olayla karşılaştım birden koşmaya başladı anladım sinek gördüğünü . yemesıne izin vermeden hallettim ama ben olmadığım zaman yiyebilr tedirginim

HillB

Benimki de hep yer: sinek, böcek, kelebek. Parazit aşısı varsa başka bir sıkıntı olmayacaktır.