Hayvanları Neden Öldürüyorlar?

Beyzaduman

Neden bunu yapıyorlar? Haytap adanada iki gözü oyulmuş kedi bulmuş. Ben artık yaşamak istemiyorum. Ben artık iğrendim, tükendim. Ve en acısı da elimden hiçbir şey gelmiyor...

Ateşlerde yanın, sularda boğulun. Rabbim bunları yapanı, bunları yapmayı aklından geçirenleri, okuyunca içi cız etmeyenleri hepsini kahretsin.

17 CEVAP

aycylmz

@zibityus saçmalamasan mı acaba? Vegan değilim diye hayvanların gözlerini oyan, öldüren insanlarla aynı kefede olduğumu düşünmüyorum kesinlikle.

zibityus

öyleyiz ne yazık ki, kabullenmemiz gereken bir gerçek. bu yüzden de vegan olmamız gerekiyor. keyfimiz için, para için, lezzet için zevkimiz için vegan olmuyoruz. hayvanlar her gün eziyet görüyor, öldürülüyor, dünyaya bile çok zarar veriyoruz hayvancılık ile, bir inek yavrusu doğunca
alınıyor annesini bir daha göremiyor, annenin sütü bizim için çalınıyor, tavuğun yumurtası bizim için çalınıyor, tavuk strese giriyor yumurtayı göremeyince ve tekrar yumurta üretmek zorunda hissediyor bu da ona zarar veriyor, kemiklerine zarar veriyor. civcivler eşya gibi fırlatılıyor, gagalarını uyuşturmadan kesiyorlar veya yakıyorlar, daha bir sürü şey. bunların bir parçasıyız. bizi buna mecbur bıraktılar evet ama biliyoruz artık, peki neden hala destekliyoruz? vicdanımız sızlamıyor, normal geliyor.bir psikopattan farkımız yok bence