Kedimin Patisindeki Soyulma

bdurcak

herkese merhaba kedimin patisindeki bonbonlardan birinde fotoğraftaki gibi deri soyulması şey fark ettim. neden oldu anlayamadım iyileşmesi için ne yapabilirim başına böyle bir durum gelen biri var mı acaba ne yapmalıyım

8 CEVAP

Beyzaduman

Evet kum eşelemekten oluyor . Özellikle kalın taneli bentonitler buna sebep oluyor. Uyurken hindistan cevizi yaşı veya zeytinyağı uygulayabilirsiniz. Nemlendirip soyulmalara iyi gelecektir.

bdurcak

çok teşekkürler kumunu çam peleti ile değiştirmeyi düşünüyorum. bazen poposu çişe ve kuma bulaşmış çıkıyor çözüm olur mu sizce bu duruma da

Lakis

Acaba kumunu eşelerken yapmış olabilir mi? Sarı kantaron, Hindistan cevizi yağı vs iyi gelebilir ama ben olsam baticon sürerdim

Beyzaduman

Ben çam pelet kullanıyorum. Kedimin böyle bir yapışma problemi hiç olmadı. Ama tahminen sizdeki de kesilir çünkü taneler yapışamayacak kadar büyük.

Lakis

Pelet kum kullanmıyorum ama muhtemelen faydasını görürsünüz kumun tipine bakarak yorum yaptım edjosfk

bse_

Benim kedimde de var kumdan oluyormuş, normal.

Zesinnn

Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz iyi gelir nemli tutar

Yumosi

Çam peleti ya da organik doğal kum öneririm. Mutlaka faydası olacaktır.