Kedim Defalarca Kustu İştahı Yok Parazit Kaynaklı Mı

topat

Merhaba, kedim bugün 5 defa kustu ilk seferinde sabah yediği mamayı 1 saat kadar sonra yaş mama vermiştim yediği gibi 10 dk içinde onu sonra yaş mamadan kalan sıvıları en sonlarda da köpüklü sıvı kustu. Kliniğe götürdük hekimimiz parazitten olabileceğini söyledi parazit ve kusma önleyici yaptı sürekli dili dışarda kusmaya çalışıyor öğürüyor ama kusamıyor. Sabah yediği mamaları kustu ve normalde çok iştahlı olmasına rağmen sadece 1 tatlı kaşığı yoğurt yedirebildik. Sadece su içiyor yaş mamayı bile koklayıp öğürüyor. Hekimimiz bekleyin dedi ama hiçbir şey yemiyor ne yapacağımı şaşırdım. Parazitten kaynaklı kusmada yediği gibi kusar mı?

2 CEVAP

Cook

Parazitten kaynaklı olsaydı kusmasında parazit görürdünüz.Kusma ve iştahsızlık birçok hastalığın belirtisi olabilir.Röntgen ve hemogram bakılması gerekli.Yemek istemediği sürece zorlamayın,midesi irrite oldukça kusar ve iyice halsiz düşer.Su tüketmesine dikkat etmeye çalışın,vücut çok fazla su kaybetmesin.Sabah ilk iş kliniğe götürüp kan ve röntgen baktırın

topat

Kedim 8 aylık malt için erken olduğunu düşünmüştüm ama benzer bi durumla arkadaşım karşılaşmış malt verdik akşam, gece rahatlamıştı tüyden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çok şükür atlattık eski haline döndü. Teşekkür ederim cevabınız için de.