Kedim Kısırlaştırıldı Yardım

Kubraaybasti

Kedim fıstık çok şükür kısırlaştırıldı ama yakaliğı takınca çok ama çok mutsuz şuan dikişi böyle sizce ne kadar daha takmalıyım pazartesi günü ameliyat oldu takınca onu çok mutsuz oluyor sizce yara ne durumda bilen biri lütfen

13 CEVAP

mihriii

muz çorabı 4 ayağı gircek şekilde kesip giydirebilirsiniz biz taytımı kesmiştik çok rahat ettik ama muz çorap daha iyi olur demişti veterinerimiz hava alması açısından

Kubraaybasti

Bugün takmadım veterinerimizde çıkarın artık olmaz bir şey dedi ama derste oldu gibi yalamiyor orayı bugün sadece bir kere yalamaya çalıştı hemen sevdim kafasını çektim

Lakis

Çok fazla kurcalayıp çıkartmaya çalışmıyorsa dikişleri bence çokta gerek yok boşuna strese giriyor. Yalaması sorun olmuyor ancak dikkat edin çekiştirmesin zaten çekerse canı yanar bırakır

Kubraaybasti

Gerçekten mi? Yoksa bu gece de takayım mi sabahları çıkarıyorum hep peşindeyim ne zaman yalamak istese orayi hemen sevmeye başlıyorum ama geceleri bilirsiniz daha aktifler

Lakis

Ben kısırlaştırıldığı gece uyumadım hep bekledim başında hatta gidip mutfak dolabının taa en üstüne çıkmıştı deli size bağlı kedim deli her şeyi beklerim aynı zamanda gece uyanık kalamam derseniz içiniz rahat edecekse takın tabi ki

Kubraaybasti

Bende 3gecedir uyumuyorum sabah 5e doğru sızmış oluyorum ama yakaliğı takıyor 11de kalkıp çıkarıyorum ve hep peşinde oluyorum

Lakis

3 gecede zaten biraz kapanmıştır zaten ameliyat bölgesi çok büyük değil çok dikiş de yok karar sizin dediğim gibi

Kubraaybasti

Teşekkür ederim içimi rahatlattınız

Lakis

Rica ederim geçmiş olsun miniğe :) tedbiri elden bırakmamakta fayda var tabi

zba7

Yakalık yerine o bölgeyi kapatacak kıyafet de giydirebilirsiniz eğer fazla stres olmayacaksa ki yakalığa göre daha az olacaktır. İnternette kediler için ameliyat giysileri var ya da kendiniz de yapabilirsiniz yine internette bilgi var bu konuda.Direkt kedi kıyafetleri de var tam orayı kapatacak şekilde.Veya çıtçıtlı bebek bodylerinin altından tuvaletini yapabilecek kadar ve kuyruğu dışarda olacak şekilde boşluk açıp kedinizin ölçüsüne göre dikerek de yapabilirsiniz.Geçmiş olsun..

diablerose

bebek zıbını giydirince yalayamiormuslar

Catwork

Yalamıyor uğraşmıyorsa Elizabeth ve muz çorabı tarznda şeyler onu daha cok mutsuz eder yemek dahi yiyemez aşırı mutsz olur yalamasında problem yok dikişlerni sökmesin yeter sokak hayvanlarındada kısırlştrıp sokağa bırakılıyor onlar ne yapıyor peki? o dkişler ve et zaten birkaç güne kalmadan kaynamş oluyor sorun teşkil etmiyor.

Çıkartmayın bence. Kedimin ayağında açık bir yara vardı ve boyunluk takıyordu. Yara biraz iyiye gidince kıyamayıp çıkarttım ben de. Birkaç gün sonra deli gibi yarasını kaşıyıp ısırmaya başladı tabii kedi bu rahat durmuyor. Yara ilerledi. bu süreçte yarayı sürekli yaladığı için antibiyotik krem de süremedim ve birkaç güne kalmadan yara büyüyüp enfeksiyon kaptı. Veterinere götürdüğümde bacağındaki kemik neredeyse görünmek üzereydi biraz daha geç getirsem kesilecekti bacak. Antibiyotik krem ve hap kullanıyor ve mecbur yine yakalık takıyorum şu an. Sizinkinin yarası iyi gözüküyor ama tamamen kapanıp dikişleri düşmeyene kadar çıkarmayın bence. Bana ders oldu o yüzden bacağında tüyler çıkıp yara tamamen kapanmayıncaya kadar çıkarmayacağım yakalığı istediği kadar mutsuz olsun, bacağının kesilmesinden iyidir.