Kedilerde Böbrek Yetmezliği

Cook

Çok uzun süredir sistit sıkıntısı vardı oğlumda.Henüz 1 yaşında ve kısır değil.Son 1 haftadır iştahsızlık(seçici iştahsızlık) yaşıyoruz,urinary mamayı yemiyor ama kitten mamasını yiyordu.Mevsim geçişi olduğunu düşünerek serum tedavisine başlamıştık.Dün yine farklı yerlere idrar yapmaya başlayınca idrar tahlili yaptırdık ve idrarında orta seviyede protein kaçağı olduğunu öğrendik.Röntgen bakıldı ve bir sıkıntı görülmedi.Biyokimya için kan aldılar,labaratuara yolladılar.Hekimimiz sistit kaynaklı da olabileceğini söyledi ama okuduğum kadarıyla hep böbrek yetmezliği belirtisi diyor.Başından geçen varsa tedavi sürecini paylaşabilir mi?Eve geldiğimizden beri çok yüksek yerlere atlamak istemiyor gibi,arka bacağından kan alındı,ön patisinde de 4 gündür damaryolu duruyordu yeni çıkarıldı ve çok fazla kanadı,ondan da kaynaklı olabileceğini de düşünüyorum ama arka bacaklarda güçsüzlük de olabilir emin değilim.Oyuna tepki veriyor,mama için yalvarıyor fakat yemiyor,idrarını çok miktarda yapıyor(500 ml serum alıyor) fakat devamlı ateşi var gibi.Başka ne gibi belirtiler görmemiz gerekir?

2 CEVAP

Cook

Bu bir hafta içinde 1 kere kusma yaşadık,sindirilmiş mama kusmuştu ve içinde oltasının tüyleri vardı

Cook