Kısır Kediler İçin Mama İkilemi

Phoibos

Selamlar
Artık iki bebeğim de kısır. Veteriner her zaman olduğu gibi kendi sattığı mamaları epey övüyor ki onlar Hills ve Advance. Ben uzunca bir süredir farklı mamalar denedim. Acana’nın kısır maması hem çok hızlı bitiyor, hem de hızlı bittiği için bütçemi inanılmaz aşıyor. Brit Hypoallergenic veriyorum şu an ama artık dışkı kokularına dayanamıyorum. N&D deseniz şikayetlerin ucu bucağı yok. Kediden kediye değişir ama kediye geçemeden paketler açılınca bile mutsuz insanlar görüyorum. Fitmin güzel bir mama sanırım ama bulunmuyor. Applaws sevenler de gördüm ama onun da kısır maması yok. Zaten hafif böbrek sorunları var birinin ondan kısır maması kullanmam şart gibi. Sanabelle’in kısır mamasında pirinç ilavesi yok galiba ama o da sanırım dışkı kokusu yapıyor. Gördüğünüz gibi bir sürü mama içinde kafa karışıklığım var fikirlerinizi duymak isterim.

4 CEVAP

AdaCoco

Kısırlaştırılmış dişi bir kedim var. Kedime N&D tavuklu narlı veriyorum. Kedinin vücudunun tepkisi kediden kediye göre değişiyor. Kedim bu mamayı severek yiyor. Siz denediniz mi denemediniz mi bilmiyorum ama denemenizi tavsiye ederim. N&D'den numune isteyebilirsiniz. Hills ve Advance'e gelirsek, benim veterinerim Royal Canin satıyor. Tabii kendi sattığı için sürekli övüyor. Açıkçası ben Hills, Advance ve Royal Canin'in çok iyi mamalar olduğunu düşünmüyorum içerik vs. olarak. Acana'ya herkesin bütçesi yetmeyebilir ama içeriği güzel bir mama. Benim kedim kısırlaştırılmışını sevmedi nedense. Başka mamalar abur cubur gibi gelirken Acana sebze gibi geliyor kedilere. ProPlan'ı da çok sevmiyorum çünkü hayvanlar üzerinde deney yapıyorlar. Bu mamayı tattırmak gibi masum bir şey değil. Zorla kafesler içerisinde tutarak mamaları test ettiriyorlar hayvanlara. Taste Of The Wild diye bir mama var ama maalesef kısır kedi maması yok. Ben de sizin gibi ikileme düşmüştüm ama N&D verince kedim sevdi. N&D'yi denemediyseniz deneyin derim ama derim. Onu da denediyseniz çiğ beslemeyi tavsiye ederim kesinlikle. Sadece biraz pahalıya geliyor maalesef. Bu fikir ilginizi çekerse bir link bırakıyorum bununla alakalı :
https://www.suzionline.com/cig-beslenme/kedilerde-cig-beslenme-cig-kedi-mamasi-nasil-hazirlanir/

Phoibos

Teşekkür ederim. N&D’yi deneme vakti geldi o halde sanırım.

losive

Naturea bakın derim içeriği güzel ve Acanadan ucuz.

Phoibos

Naturea’nın daha önce balıklısını almıştım. Ağzına sürmemişti iki kedim de. Yoksa içeriği çok güzel :(