Kedisi Olan Arkadaşlar Bir Yardım Edebilir Mi

ezgcn

Sizce tatilde vb. Yerlere giderken kedimizi götürmek mi daha mantıklı evde bırakmak mı benim için el vermez bırakmaya ama siz neler yapıyorsunuz merak ediyorum

10 CEVAP

deniznergis

evde kalan birisi varsa evde bırakmak en sağlıklısı.

abyso_os

Evde kalan biri yok muhtemelen bence özel aracınız var ise özellikle götürmeniz daha mantıklı

ezgcn

Evet evde olan biri olmuyor

mihriii

biz haftasonları bahçeye gidiyoruz bazen onu da götürüyorum tatile de gitsem götürürüm heralde bırakamam

Ixterenet

Ben ankara yolundayım şu an (: kedimde yanımda bence kedinizi her taktirde yanınıza alın

eceyilmaez

1 haftadan kısaysa eve de her gün ya da gün aşırı gelip ilgilenebilecek varsa bence taşıdığınıza değmez strese falan. Ama uzun sureliyse gittiğiniz yerde müsaitse alabilirsiniz

deniznergis

4 aylıkken her yere götürüyordum uzun yolculuklarda ses çıkarmıyordu arka koltukta uyurdu uyanırdı ön konsola uzanırdı.şu an 1 yaşına girdi kısırlaştırdık arabaya binmek istemiyor çok stres yapıyor artık .her şeyden korkar oldu havaii fişekten ,silah sesinden,davul sesinden ödü kopuyor en son davulcuya geçme artık dedim burdan .

Alihanakdnz

Bulunduğunuz yerde hayvan oteli varsa oraya da bırakabilirsiniz. Ama en iyisi kedinizin kendi evinde kalıp bir arkadaşınızın yardımıyla günlük kontrol edilmesi bence.

Ranayilmaz

Tamamen kedinin karakterine bağlı

2-3 günden fazla ise eğer seyahatiniz evde bırakmamanız veya komşunuzun göz kulak olması gerekiyor . 2-3 gün için eve yedek tuvalet mama su koyabilirsiniz ama daha sonrasında kediniz rahatsız olacaktır . Özel aracınız var ise götürmenizi tavsiye ederim . Yoksa şayet ve kediniz yolculukta rahat olamıyorsa onlara zararlı olmayan sakinleştirici malta benzer bir ilaç var tabii bunu veteriner hekime sorup alıyorsunuz eğer uygunsa kediniz için . Biz taşınırken böyle bir şey kullandık. Kediyi afallatmıyor korkmayın sadece bağırıp kendini yormak yerine sakin bir şekilde oturuyor veya ortama araca daha iyi uyum sağlıyor . Biz otobüsle ulaşım yaptık ve bu yöntemi kullanmamız gereki gerekti uyuşturmak istemedim . Tabii yin de veteriner hekime sormanız daha sağlıklı olacaktır 💓