Yaş Mama

Thor2020

Arkadaşlar yaş mama nekadar sıklıkla verilmeli ? Siz ne sıklıkla veriyorsunuz?

10 CEVAP

blue_hpood

her gün, sürekli.. fakat yaş mama derken ben aslında kutudaki yaş mamaları kastetmiyorum, ben hiçbir mamaya güvenmiyorum, siz de güvenmeyin. mamayı evde yapmanız çok daha güzel olacaktır. bütçeniz yetiyorsa çiğ besleme öneririm.

teo33

Bu konuda bir konsensüs yok maalesef.

Benim veteriner ısrarla, "yaş mama hiç verme" dedi. Bense "her gün" vermeye başladım; uriner sorunun sadece kuru mamayla çözülebileceğine inanmıyorum. Bu nedenle veterineri de değiştiriyorum zaten.

Kaliteli et içeriğine sahip mamalardan ne kadar sık verirseniz o kadar iyi.

nil7

Hafta da iki kere veriyorum bazen hiç vermiyirum yaş mama.Onun yerine tavuk haşlayıp suyuyla veriyirum ya da ciğer veriyorum haşlayıp.

İnternette bir çok tarif var araştırabilirsiniz nelerden hoşlanır ona göre karışım elde edersiniz burda bir arkadasta vermişti tarif bakabilirisiniz.Aslında evde yaptığımız daha faydalı yaş mamalara açıkçası güvenemiyorum.

Ixterenet

Haftada 2 kere (:

Ekindegss

Ben ıslak mamayı haftada 1 kere veriyorum ama onun dışında hafta 1 ya da 2 defa haşlanmış tavuk, balık vb. Veriyorum.

diablerose

bnmki sevmior. hic vermiorm

Palyaco

Uriner sistem için haftada 3 sefer verin içine kizilcik suyu ekleyin 2 tatlı kaşığı kuru mamada exclision uriner sistem için bu mama

melist35

gerçek etten yapılmış yaş mamalar (schesir, nd, me-o delite, nutrifeline, gimcat) gibi mamalar haftada 3-4 konserveye kadar verilebilir. et ve türevleri %4 %8 gibi et içerikli (royal canin, gourmet, proplan, brit) gibi markalar ise haftada max 1 konserve şeklinde verilmeli. hatta verilmemeli bile bence.

Thor2020

Herkese cok teşekkür ederimm kendiniz mamaları nasıl hazırlıyorsunuz nasıl karışımlar ki