Vancat Kum

Sznyll

Vancat markasının aktif karbonlu olanını mı önerirsiniz yoksa normal olanları mı?

16 CEVAP

Selinbaskan

Kesinlikle önermiyorum bu markayı çok fazla tozutuyor. Toz kokusu evden arınmıyor resmen

merveunals

Ben vancat aktif karbonlu kullaniyorum koku vs hic olmuyor, tozutma oluyor ama cok fazla d3gil, kullandigim duger kumlar daha cok tozutuyordu

Pembesini kullandım çok güzel kokuyor ve en iyisiydi kullandıklarımın içinde şaşmam

Ixterenet

Karbonlu olan. Merhaba soruma tekrar bakar mısınız

Beyzaduman

Sitede en çok aktif karbonlu model öneriliyor. Ben hiç denemedim ama memnuniyet oranı yüksek.

nato_

Tozsuz kum istiyorsanız bentonitten vazgeçmeniz gerek

Beyzaduman

Aman tozluysa uzak durun. Tozsuz bentonit yok üzgünüm. Pelet kumlara bakın bence. En rahatı.

Beyzaduman

Diğerleri dediğinizden pelet modelini kullanıyorum. Ve inanılmaz memnunum. Kesinlikle bir şans vermelisiniz. Ve kullanımı çok kolay!

Beyzaduman

Ne yalan söyliyeyim. Anlata anlata biteremem😁
Ayrıca pelet kumlar ikiye ayrılır:
Topaklanan pelet kum ( ki benim favorim)
Topaklanmayan pelet kum

diablerose

vancat aktif karbonlu hic fena degil bence

alabalik32

1 kere hiç tozutmaya kum yok.
Neredeyse bütün kumları denedim
En iyisi aktif karbonlu olanlar
Vancat aktif karbonlu gerçekten çok iyi. Kokuyu hapsetmesi ve topaklanması süper. Kum kabına dökerken hafif tozutuyor. Kum bu yani olacak o kadar. Taneleride normal kumdan çok az daha iri.

Sznyll

@Selinbaskan Burada öneren çok gördüm bu markayı o yüzden almak istemiştim. Şimdi siz böyle diyince iyice kafam karıştı. Bir türlü düzgün kum bulamıyorum. Var mı önerebileceğiniz tozumayan koku yapmayan iyi topaklanan bir kum? Siz hangi markayı kullanıyorsunuz? İçinde kayıp oldum resmen bu kumların 😅🥲

Sznyll

@nato_ Kesinlikle 0 toz olsun diye bir zorunluluğum yok. Fakat ne kadar az tozuyorsa o kadar iyi benim için. Denediğim kumlardan 1 tanesi aşırı tozuyordu elerken bile toz bulutu oluyordu. Bentonit kumdan başka hiçbir şey kullanmadım. Diğerlerinin nasıl ve ne olduklarına dair hiçbir fikrim yok.

Sznyll

Hangisini kullanıyorsunuz? Birde nasıl kullanılıyor acaba? Eleme falan oluyor mu pelet kumda? İsterseniz bunun hakkında ayrı bir başlık açabilirim? Çünkü merak ettiğim çok şey var 😬

Artık senle bir sorunum yok! Hesabımın şifresini kardeşim silmiş:( Ben de bu hesabı açtım