Mama İçeriğinden Anlayan Bakabilir Mi

Bir sitede yeni çıkmış bir mamaya rastladım.
Yorumları gayet güzeldi ama içeriğini çözemedim sizce nasıl arkadaşlar

8 CEVAP

indovf

Besin değerlerinde bir sorun göremedim. Sadece taurin miktarı az göründü bana. 1800 mg daha ideal fakat uygun fiyatlı bir mama ise 1000de iyi. Fakat içeriğinde mısır, un ve pirinç vardı. Bunların mamada olmaması beklenir. İçerik konusunda uzman değilim fakat almadan önce başkasınında yorumunu bekle bence. Yanlış bilgi varsa da şimdiden özür dilerim

Çok teşekkür ederim, bende anlamadığım için sormak istedim 🙏🏻

diablerose

buarada obivan lider pet food tarafindan uretilior.

Bunlar analiz değerleri içerik farklı oluyor yani işlenmiş tavuk proteini vs. yazması lazım. Ama ben yine de söyliyim içeriği kötü sokaktakilere falan verilebilir sadece öyle düşünüyorum. Bu arada konuyla alakasız ama Kütahya'da imişsiniz sanırım memnun kaldığınız bir veteriner kliniği tavsiyeniz var mı?

Ben arkadaşım olan vet. Esra taşkına gidiyorum..
Bundan önce 4 tane veteriner gezdim ve çok kötüydü..
Esra hanım işinin ehli, yavrularımıza sermaye değil can gözüyle bakıyor.
Zaten kan testi röntgen de var ben çok memnunum

melist35

yağ oranı aşırı düşük, en az %15 olmalı. diğer vitamin oranları da düşük geldi

Siyammm

Mustafacelebi+1
Proteinde nasil protein . Tavuk etimi proteinimi? Zaten en onemli nokta bu bence

Morkie_Pascal

Mama alırken içeriğine dikkat edin mısır gluten soya gibi ürünler zararlı maddeler protein orannı %30dan fazla olmalı vitamin barındırmalı araştırmalarımıza göre naturea markası çok beğendik acana ve orijende aynı şekilde ancak fiyat olarak yüksekler daha düşük fiyatlı mamalarda felicia öneriyoruz hem de Türk malı :)