Kudo Köpek Maması

End_19

7 aylık maltese sahibiyim. Kızım şuan brit care tahılsız somonlu mamasını kullanıyor(patatesli olan). İlerleyen zamanda Kudo nun mamasını denemek istiyorum. Malum mamaları diğer kuru mamalar gibi yüksek ısıya tabi tutmadıklarını beyan ediyorlar.
Kudonun tahılsız mamalarını deneyen arkadaşlar yaşadıkları olumlu ya da olumsuz durumları yazabilirlerse çok sevinirim.

12 CEVAP

zibityus

mide özsuyunda asit var, sizinkinin asidinde problem olabilir belki, kusma sıkıntısı mamadan kaynaklanmıyordur bence veterinere danışın

End_19

Kullanan kimse yok mu?

zibityus

içeriğini inceledim çok zararlı bi şey görmedim. içeriği fena değil gibi, fakat glukozamin kondroitin değeri yazmıyordu. tahılsız bir mamada %27 protein az geldi bana. size biri mi önerdi? neden denemek istiyorsunuz?

End_19

Birisi önermedi ancak şişmeyip suda eridiğine dair bir video görmüştüm tester talep ettim ve dedikler gibide oldu. Nd, brit care ve proplan şişerken kudo şişmeyip dağılmıştı 20 dk gibi bir sürede. Birde ısıl işlemi düşük tutmaları güzel geldi.

zibityus

suda şişmesi neyi gösterir? midede su yok ki

End_19

Mide sıvısı var. Bazen köpeğimde kusma sıkıntısı oluyor kustuğunda bütün ve şişmiş şekilde çıkartıyor mamayı.

zibityus

sindiremediği içindir bu bi sorun değil bence sonuçta dışkısında bütün halinde çıkmıyor

End_19

Upp

Lils

Köpeklere tahılsız mama vermek pek sağlıklı değil bildiğim kadarıyla.

End_19

Güncellll

Herasue

kilo problemleri için başlamıştık biz tüy sağlığına da iyi geldi deri problemleri yaşamıştık. yanında gönderdikleri tester mamalar ile doğru mamayı bulabilirsiniz. daha güzel bi yanı işe ölçü kabı da yolluyorlar o mamaya özel. bizim tercihimiz hindi ve ördekten yana, balıkları olanı zorda kalınca tüketti tekrardan diğerine döndük :)

End_19

@Herasua bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Brit care yemediği için ya rc ya da kudoya geçmeyi düşünüyorum