Kedide Geçmeyen Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu

senaau

Merhaba. Kedimde bundan 1 ay kadar önce üst solunum yolu enfeksiyonu basladı göz akıntısı burun akıntısı hapşırık burun tıkanıklığı vs belirtileri vardı. 1 hafta ilaç kullandık düzeldi 2 hafta iyiydi. Sonra yine hasta oldu ateşi vs de yükseldi. antibiyotik ve vitamin tedavisine başladık 5 gün sürecekti. 5 gün ilaçları kullandık fakat düzelme olmadı hala burnu ve gözleri akıyor sürekli hapşırıyor. Bu arada bağışıklığı düştüğü için olduğunu söyledi veteriner ondan veya antibiyotik kullanımından kolayı mantar oldu. Daha fazla ilaç kullanmak istemiyorum artık daha çok yormak istemiyorum bünyesini sadece mantar için krem kullanıyorum. Böyle bir durumla karşılaşan varmı neden olabilir :(

8 CEVAP

Lakis

Bu tür enfeksiyonlar çok çok erken fark edilmediği sürece genelde çok uzun sürüyor. Bağışıklık için veda'nın ürünlerine bir göz atın derim faydasını gören çok

Benim kedimde de iç dış parazit açısından sonra toksikasyon olmuştu. Veterinere götürdüğümüzde bir sürü ilaç verdi onu kullanalım bunu kullanalım diyerekten. Bu bir süreçti ve atlattık ama bence veterinerinizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Biz değiştirdik ve şu an daha sağlıklı. Mantar için de crystalin içerikli fısfıs sprey kullanımı iyi olabilir vetinize sorabilirsiniz.

Hacer567

Alerjik olabilir söyledikleriniz
Bağışıklık için vitaminler var kullanmanız gerek

Cook

Bağışıklık güçlendirici kullanabilirsiniz.Biz şu an vedanın phytomins for immun system ini kullanıyoruz,veterinerimiz önermişti.Ona bağlı mı bilmiyorum ama wbc si 7.1 den 8.3 e çıkmıştı 3 gün aralıkla bakılan kan değerlerinde.Propolis damlatabilirsiniz ara ara suyuna.Nefes almasında problem varsa asbrip adlı doğal içerikli bir şurup var,bulabilirseniz 4 5 gün kullanabilirsiniz.Tabi bu saydıklarımın hepsi destekleyici ve kimyasal içermeyen şeyler.Tedaviden ziyade semptomları hafifletmek için kullanabilirsiniz

Pofupof

İstannbuldaysamnız size klinik önereyim. Mantar için de Cleapet ürünleri bir numara ve tamamen doğal, gümüş içerikli. Tavsiye ederim

senaau

İlaçlardan dolayı oluyor dimi :(

senaau

Vitamin antibiyotik herşey kullandık. :(

senaau

Cok teşekkür ederim denicem ve evet İstanbul dayım Avrupa yakasinda