Kedimin Bağışıklığı Düşük Çıktı

Merhabalar, dün dişi kedimi kısırlaştırmak için veterinere götürdük. Kan testinde bağışıklığı düşük çıktığı için operasyon yapılmadı. Fiv, lösemi testi yaptırdık acaba onlardan mı diye negatif çıktı. 2 ay önce de corona testi yaptırmıştık negatifti ama şu hızlı kitlerden yani kesin değil. Veterinemiz vetexpert bağışıklık güçlendirci ve proplan fortiflora verdi 22 sinde tekrar randevuz var. Corona olabilirmiş başka nedenlerden de olabilirmiş. Dünden beri ağlıyorum çok üzgünüm çok da korkuyorum. Takviyelere başladığımızdan beri iştahı daha iyi çok çabuk etki etti. Kötü bir şey olmasından korkuyorum

6 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Corona kedilerin %98inde var zaten, taşiyici oluyorlar.Ancak hastalik olarak nüks etmesi baska bir durum.Kedinizin karma asilarinin tam oldugunu düşünüyorum ki bu bir çok hastaliktan koruyor.Siz hekiminizin tedavisini uygulamaya devam edin.Insallah büyük bir hastaligi yoktur.Korkulariniza saygi duyuyorum sevgiden olur bu. Siz dua edin lütfen..
Bizim de dualarimiz tüm canlar ile..
Güzel haberler alir ve bize de verirsiniz inşallah..

Mevsim geçişleri bile bağışıklığın düşmesi için bir neden. Takviyelere başlamanızla birlikte kısa sürede güzel gelişmeler de gözlemlemişsiniz zaten, endişelenmenize hiç gerek yok bence. 😊

Minigimmm

Merhabalar. Aynen bizim başimiza da geldi anlattiğiniz. 11 aylik erkek kedim var. Kisirlaştirma operasyonu için klinige gittik rutin kan tahlili yapilip alinacakti operasyona ama sonuç hekimimizin beklediği gibi çıkmayınca yapamam operasyonu dedi. Bağişiklik olmasi gereken en alt seviyeninde altindaydi. Fiv lösemi negatif ama corona pozitif cikti. Çok şaşirdim çok korktum orda oturdum ağladım sizin gibi kotu oldum bin tane şey geldi aklima. Goturmesem kan tahlili yapilmasa hic bilmeyecektik gayet sağlikli keyifli duruyodu. Ama ben miniğimi 2 aylikken sahiplendiğimde mantari vardi. 2 ay boyunca uğraşmiştik geçmesi için o zaman hekimimiz demişti mantari yenmekte zorlaniyo muhtemelen bagisikligi duşuk corona olabilir demisti ben pek umursamamiştim önceliğim mantardi. Mantarla birlikte kulak enfeksiyonu geçiriyodu bunlar bitti toparladik derken ağir bir şekilde soğuk alginligi geçirdi. ya üşütmüştü yada vucudunda bulunan corona gerçekten bağişikligi alt etti ve nüksetmişti bilemiyorum. Boyle agır bir dönem geçirdiniz mi merak ediyorum. Sesi kisilmişti ishal oldu insan gibi karnindan bağirsaklarindan ses geliyodu. Iştahtanda kesildi yas mamaya deliren cocuk asla hic bisey yemiyodu ve elden ayaktan duştu hastaneye kaldirdik, serum falan derken onuda atlattik. Şuan 11 aylik, beraberliğimiz ilk 4 ayi böyle hastaliklarla savrula savrula geçmisti. Simdi de operasyon oncesi kan tahlilinde bağisiklik duşuk cikinca tedaviye başladi hekimimiz. Geçen ay veda vet lactoferon kullandik bağişiklik biraz yukselmisti değerleri iyiye gidiyor dedi bu ayda vet expertin vetomune takviyesini kullaniyoruz mayisin 20 sinde tekrar kontrolumuz var gidicez bakalim. Sizi, yaşadiğiniz korkuyu çok iyi anliyorum ama hekimimizin dediğine göre kedilerin yuzde 80 ninde corona olurmuş onemli olan fipe dönüstürmemesi bunun icinde bagişiklik hep yuksek tutulacak 3 ayda bir 6 ayda bir mutlaka genel bir tarama kan tahlilleri yapilacak mecburi. Ve stresten uzak olacak dedi streste bağişikliği baskilarmiş. Ve benim kedim de 5 aydir kizginlik döneminde buyuk stres altinda buda iyi değil onun için. Ne operasyon olabiliyor ne de kizginliktan kurtulabiliyor. Ama biz daha kotu gunler atlattik biliyorum ki bunuda atlaticaz. Ve hekimimizin dediğini kendime surekli hatirlatarak rahatlamaya calisiyorum "hemen kotu dusunmeyin, corona olup da 15 20 yaşina kadar yaşamiş hastam vardi, hatta vucut bir şeyle savastigi icin daima ayakta oluyor bağisiklik devrede oluyor o yuzden korkmayin bizim önceliğimiz onu hayatta tutmak demisti" umarım canlarımızın bağışıklığı yükselir de kısırlaştirilabilirler bu strestende kurtulurlar. Ek yapılacak bişey var mı demissiniz. Benim kedim evde yaptiğim hic biseyi yemiyo ciğer ve kemik suyu ilik suyu bagişikligi yukseltiyor demislerdi burda denedim ama yemiyor yaş mamayi açtigim an deliren cocuk evde yaptiğima hic yuz vermiyor. Kaliteli üst segment bir kuru mama, yaş mama ve ekstra kefir veriyorum. Kefir deneyebilirsiniz sizde. Hekimimiz kefir çok iyidir verebilirsin demisti. Bazen istekli kendisi yiyor bazen şiringayla veriyorum. Doğal probiyotik 👍Çok geçmiş olsun. Vet expert vetomunenin etkisini çok merak ediyorum bizde kullaniyoruz ve bizden 2 gun sonra randevunuz sonuç ne olacak simdiden merak ediyorum tekrar yazin mutlaka. Çok geçmiş olsun

Yani götürmesek anlamazdık bağışıklığının düştüğünü çok hareketli mutlu bir kedi.Çok teşekkür ederim okudum önceki sorulardan bağışıklıkla ilgili şeyleri ama yapabileceğim başka bir şey var mı çok faydalı olur dediğiniz.çok sık kızgınlığa giriyor bundan da olabilir mi bazen her hafta bazen iki haftada bir

Umarım dediğiniz gibi basit bir şeydir ya

Biz herhangi bir şey yaşamadık aslında. Tavuğa alerjisi vardı egzama oldu onu geçirdik kremle. Sürekli kızgınlıkta tam kendini toparladı derken tekrar giriyor çok üzülüyorum. Çok mama değiştirdik bu ara tavuk alerjisinden dolayı sabit kalamadık hiç mamada. En önemlisi hiç anne sütü alamadı. 2 hafta bari alsaydı diyorum ama 2 günlük göbek bağları bile kurumamıştı ilandan görüp almak zorunda hissettik. Bizim hep kabızlık problemimiz var. 2 gündür kakasının sonu yumuşak oluyor o neden olabilir acaba. Benim kedi de evde yaptığım hiçbir şeyi yemiyor. Kefir denedim onu da yemedi. Sadece yaş mama seviyor. Evlatlarımız iyi olucak inanıyorum. Hangi kuru mamayı kullanıyorsunuz bu arada.