Sokakta Kedi Sevdiğimde..

Zeeelis

Sokak kedilerini sevip eve geldiğimde kokusunu aldığını tahmin ettiğim kedim bana saldırıyor hiç sokak kedisi sevemeyecek miyim siz nasıl yapıyorsunuz diğer kedinin kokusunu geçirmenin ya da kedimin saldırmasını önlememin yolu nedir??

3 CEVAP

OzlemMercan

Dokunmadan sevmelisin. sokak hayvanlarında bir hastalık varsa siz taşıyıcı olarak kendi kedinize bulaştırabilirsiniz bu yüzden de dokunmamanızı öneririm

Sznyll

Sevdikten sonra ellerinizi yıkarsınız dezenfekte edersiniz. Kıyafetlerinizi değiştirirsiniz. Üzerinizde koku kalmaz bu sayede. Ayrıca kedinizin aşıları tamsa ve önlem alırsanız yani üst değiştirme el yıkama gibi kedinzi hastalıkta kapmaz.

Zeeelis

Ellerimi yıkadım üstümü değiştirdim tabi ki de arkadaşlar ama ona rağmen dellendi hırçın bir kedi değil ama koku alma duyuları bizden çok daha güçlü onların kıskandı yine de.