Kum Yeri Degisimi

Daliss

Kedimin kiminin yerini ev içinde değiştirmek zorundayım da sorun yaşar miyiz acaba. Yani odamdaydi kumu bu zamana kadar bir ay falan oldu sahipleneli çok minik diye tutmada sıkıntı yasamasin diye odamdaydi kumu ama burada koku biraz rahatsız ediyor sürekli odada olduğumuz için banyoya koymayı düşünüyorum ama alışma konusunda sıkıntı yaşar mıyız acaba ? Kuma alisirken biraz sıkıntı yaşamıştık kafamı kurcaladi şimdi yine sorun olur mu diye

5 CEVAP

Kumu istediğiniz yere koyun. Kedi evin içinde gezerken rastgele bi anda kucağınıza alın ve kumunun içine koyun. Bu işlemi 10 dk arayla 1-2 sefer tekrarlarsanız kumun yerini öğretmiş olursunuz. Herhangi bi sıkıntı olmaz

alabalik32

Onlar buluyor. Bende ilk başta oturma odasında tutuyordum. Sonra oğluma oda verdim direk gitti buldu kum kabını

pablopicasso

Merhaba minik bir olay anlatayım izninizle..

Bir kaç saat önce yaşadığımı hatta.Minnoşum ve kum kabı onunla büyüyünce banyodan ona verdiğim yeni odasına geçiş yaptık. Hiç sorun yaşamadık o dönem. Ama bebekti.

Bugün oda ve kum kabı genel temizliğini yaparken kabını camın altına taşıdım. Yaz geliyor koku yok ama olursa devrik camdan sirkülasyon olur diye. 10 dk sonra bugüne kadar yapmadığı bir iş yaptı.

Hatta göstermek istercesine büyük çoğunluğunu kabına ama uyarı mahiyetinde kakasını elekli paspasın üzerine bırakmış.🤣🤣

Göreyim diye de başını bekliyordu. 🤓 Her şeyi tekrar temizleyip paşa paşa eski yerine koydum.

Dersimi aldım yani🙃

tyguler

Ben de mecbur 2 kere değistirmiştim. Odamdaydı kumun kendi kokusu rahatsız ediyordu. İstediğim yere koydum sonra kedimi birkaç kere yavaşça göstere göstere yeni kumun olduğu yere götürdüm hemen alıştı🤗
Önerim şu: kedinizin kumu tertemiz yeni kum olmasın biraz topaklar falan olsun ki kendi tuvaleti olduğunu anlasın öyle hemen alıştı benim kedim

diablerose

ikinci bi kum kabi alip yeni bölgeye birakirsiniz, ikisini de kullanmaya baslayinca digerini ortadan kaldirirsiniz.
ya da eskinin yerini her gun 1 karış kadar yeni yerine sürükleyin, farkina vardirmadan yeni lokasyonuna ulastirin

Daliss

Kendim götürdüm bı kaç defa yaptı bugün böyle geçsin bakalım yarın kendisi bulur umarım :)