Sokak Kedisi Bakımı

tyguler

Bizim yandaki bakkalın önünde bir kedi var ona her gün mama götürüyordum ama annem alıştırma sonra kendi beselenemez diye her gün mama götürmeme izin vermiyor.
Sokak kedilerine her gün mama götürmek sakıncalı mı??

3 CEVAP

Eğer her gün götürme şansınız yoksa alıştırmayın çünkü alışırlarsa sizden beklerler. 2 günde bir ikişer öğün verdeseniz iyi olur bence.

Her gün belli bir saatte verirseniz sorun olmaz bence. Ne zaman, nereye geleceğinizi bilirse tüm gün sizin ona yemek getirmenizi beklemez.

mihriii

tek öğün veriyosanız sıkıntı olmaz bence kendisi de yiyecek bir şeyler bulmaya çalışır