Siyah Benekler

OzlemMercan

Arkadaşlar kedimin çenesindeki tüylerin arasında siyah küçücük tanecik şeklinde birşeyler var acaba mama kırıntısımı diye düşündüm ama tüylere yapışık halde bilen varmı?

11 CEVAP

Beyzaduman

Onlar akne. Mama kabınız plastik mi?

Sirkeli ılık suyla silmeniz gerek. Hafifçe tarayabilirsiniz sık dişli bir tarakla. Pamuğa geldiğini göreceksiniz.

Mama kabı yerdeyse bu da akneye sebebiyet veriyor. Çünkü yaş mama yerken çene oraya değiyor ve zamanla akne oluşuyor. Düşük bağışıklıkta akmeye sebep olabilir.

OzlemMercan

Ama akne gibi değil tüylere yapışık toz tanesi gibi. Mama kabımız platik değil yüksek ahşap ayaklı çelik kaplı mama kaplarından

OzlemMercan

Ama akne gibi değil tüylere yapışık toz tanesi gibi. Mama kabımız platik değil yüksek ahşap ayaklı çelik kaplı mama kaplarından

Beyzaduman

O kedi aknesi oluyor. Küçük küçük siyah noktalar. Islak pamukla silin. Pamuğa gelecektir zaten. Ayrıca kedinizin kısa süreli bağışıklığının düşmesi bile akneye sebep olabiliyor.

diablerose

kaplari duzenli yikio musunuz

OzlemMercan

Evet hergün düzenli yıkarım

alabalik32

Akne bu yarı sulu sirkeyle biraz bastırarak silin. Eğer bakılmazsa altı kökleniyor ve çoğalıyor. Kediye ızdırap yani. Fazla yaşmama yemekten ve mama kabının yerde olmasından oluyor genellikle mümkünse mama kabı biraz yerden yukarda olsun ki çenesi yaşmamayla fazla temas etmesin.

Betulgumus

Mantar da olabilir.

mrysckn

yüksek ihtimal bağışıklığı düşmüştür o yüzden çıkıyo akneler önce vetinize danışın takviye verebilir. temizlemenin de pek çok yolu var bizim vet baticon önermişti mesela. o yüzden kendi hekiminize danışın derim. düzenli bakarsanız kısa sürede geçer :)

Lakis

Kloroben gargara ya da listerin ile silebilirsiniz

OzlemMercan

Veteriner de akne dedi arkadaşlar. 2 gündür sirkeli suyla siliyorum daha bi fark göremedim. Mama kabından yada yaş mamadan değildir çünkü yaş mamayı 2 3 haftada bir veriyorum. Mama kabı da çelik kaplar ve yerden yüksek ahşap mamalıklardan. Yeni kısırlaştı belki stresten falan olabilirmiş