Kedim İshal

Thesudeaskin

Merhaba, kedim 1-2 aydır ishal ve kakasının üstüne basıyor sürekli. Artık çok zor oluyor peşinde gezip temizlemek kaçıyor birde heryer batıyor. Daha önce veterine dediğimde önemli bir şey olmadığını söylemişti. Birkaç gün sonra tekrar gideceğim. Kedimin ishalinin geçmesi için ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

12 CEVAP

Aynı sorun bende de var, geçti mi acaba ishali ?

Maması ne mamadan olabilir.iç parazit varsa ondan olabilir. Bir sürü kedi probiyotiği var bağırsak florası düzenleyici var. Flagyl şurup vermişti bizim vet eczanelerde satılıyor. Vet in ishale normal demesi enteresan. İshale yönelik tedavi başlasınlar söyleyin. Özel mamalar var belki kendi kullandığı mama dokunmuştur.

Benim dişi kedim aylarca su gibi ishaldi forti flora elli tane kedi probiyotiği reflor şase valla hatırlamıyorum bile neler neler hiç biri işe yaramadı. Hills özel mama verdi vet en son onunla geçti. Bir tane sokak kedisi son kalan yavrusunu bana getirdi ve ben 3. Katta yım çatılardan atlayıp kendi gelip mama yiyordu onu da getirdi fena ishaldi bebek iç parazit yüzünden vet flagyl şurup verdi ishal için geçti. İshal büyük problem çözümü bulana kadar onca şey denedim ne işe yaradı onu bile bilmiyorum çok geçmiş olsun.

Thesudeaskin

Maalesef hayır. Ne yapacağım bilmiyorum

Ben nd kullanıyorum veterinere gittim şırıngayla sarı bir şurup verdi ama işe yaramadı , proplan probiyotik kullanıyorum ama hala düzelme yok parazit aşısı 1 ay önce yapıldı

Teşekkür ederim umarım bizim de en kısa zamanda düzelir 🙏🏻

Merkan

Çok geçmiş olsun ama ishale nasıl normal demiş onu anlamış değilim.. benimkinin hastalığı sebebiyle ishali var birtürlü geçmiyor onu geçirmek için uğraşıyoruz bizde ama hekiminizin buna normal demesi garibime gitti..

Geneticist

Biz de ND kullanıyorduk ve ishal olmuşlardı. Vet iç dış parazit yapmadan önce forti flora verdi 5 gün kullandık ve toparladılar. Zaten beraberinde nd mamayı azaltıp Hills’e geçtik. Hem düzeldiler hem de kilo aldılar. Bir tanesi nd mamayı yememeye başladığı için kilo vermişti hatta. Ara ara oluşan ishal durumu için probiyotik ya da kefir öneriyorlar. Biz geçen yine ishal olunca activia verdik 2 gün toparladılar. O sarı şurup ishal için daha önce kullandık bizde işe yaramadı.

Isel

Benımde kedim uzun bir süre ishal durumu maması mysticti denemek için almıştık fakat ishal oldu önce patates haşladık çok az verdik hafif düzeltti ertesi gün prochoice yavru kedi mamasına geçiş yaptık şuan kakasıda enerjiside çok iyi, eğer mama kaynaklıysa ki bunu deneyerek anlarsınız
mamasını değiştirmeniz en doğru olanı olacsktır

Isel

Benımde kedim uzun bir süre ishal durumu maması mysticti denemek için almıştık fakat ishal oldu önce patates haşladık çok az verdik hafif düzeltti ertesi gün prochoice yavru kedi mamasına geçiş yaptık şuan kakasıda enerjiside çok iyi, eğer mama kaynaklıysa ki bunu deneyerek anlarsınız
mamasını değiştirmeniz en doğru olanı olacsktır

Yumosi

ben de evde kedimin tuvaletini bekleyip elimde ıslak mendil patilerni ve totosunu silmekten çok bunaldım. gidip tavuk göğsü aldım. Küçük porsiyonlara bölüp buzluğa attım her gün bir tanesini haşlayıp yedirdim. Ayrıca yoğurt kefir vb. birşeyler vermeye çalıştım. Ayrıca kedim pilav makarna tarzı şeyleri seviyor. Arada onlardan verdim. Çok şükür normale döndük. Ama hala ıslak mendille bekliyorum. Hala yeteri kadar katı değil ama ishal de değil. Umarım düzelir kediniz.

Thesudeaskin

Teşekkür ederim herkese. Önerilerinizi tek tek deneyeceğim...