Kedilerin Kilo Alması İçin Ne Yapmalıyım

Hanne60

Çok sayıda kedim var ve kilo almıyorlar. Aksine zayıflıyorlar. Parazit haplarını veriyorum. Ve bazılarında bölgesel tüy dökümü var. İkisi de alerji oldu. Tavuklu mama kullanıyorduk, bir kaç aydır felicia kuzu etli kullanıyoruz. Kilo almaları için ne yapabilirim? Alerji için önerilecek bir mama var mı?

7 CEVAP

melist35

aminosol kullanabilirsiniz, iştah açar. sabahları aç karnına 1cc aminosol, 1cc su şırıngaya çekerek ağızlarına sıkabilirsiniz, en etkili yöntem budur. veya içme sularına 2cc karıştırabilirsiniz. ayrıca felicia tahılsız mama olduğu için kilo alamazlar, tüy dökümleri de mamaya bağlı sindirim probleminden ötürü olabilir. proplan optiderma somonlu veya delicate kuzulu kullanırsanız hem kilo alacaklar, hem de tüy yapısı ciddi oranda düzelecektir. bunların haricinde kaliteli bir somon yağı (mutamin) hergün 1-2 pompa mama ile veya ağzına sıkarak yedirirseniz yine iştah ve tüylere çok faydası olacak.

PixiesBalex

alerji için bilemam ama naturea schesir gibi yaş mama yedirebilirsiniz kilo alması için

HillB

Viyo iştah açıyor fakat pahalı bir de fazla kedim var diyorsunuz, bilemedim başka

Palyaco

Hills kullanın kuzulu cok iyi kilo alir alleva kuzulu var bide biraz pahali

ArdaSuveren

Ben Royal canin anne sütlü mama kullanıyorum yeterli derecede kilo alıyor tabi kedim henüz küçük olduğu için tahıl oranı yüksek mamalara bakabilirsiniz

Hanne60

Melist35
Bir kaç kedide alerji olduğu için felicia kuzulu kedi maması kullanıyorum. 25 civarı kedim var. İştahlarında sorun yok.

İsveç ürünü olan Bozita geyik ve tavuk etli karışık mama aldım ama alerji olan kedilerde sorun yapar diye kullanamıyorum.

Hanne60

Hilss'de çok pahalı. 25 kediye nasıl alayım o kadar pahalı bir mamayı? :( Dediğim gibi bir kaç kedim alerji oldu . Deri hassasiyeti için de iyi gelen, artı kilo aldıran bir mama arayışındayım. Tabi biraz da fiyatı uygun olmalı.