İlk Karma Aşı

Geneticist

2,5 aylık yavrularımız ilk karma aşıları için çağrılmıştı ancak bugün götürmek istediğimde aşının kalmadığını söyledi hekimimiz ve piyasada da aşı olmadığını söyledi. Bir ay sonraya gelecek ama şuan bulsam da 2.doz olmayacağı için bir anlamı olmaz dedi. Bu kadar beklemeleri iyi değil ama sorun olmayacağını söyledi. Başka bir kliniği aradım bizde aşı var dediler. Bilemedim ne yapsam, beklemek doğru mu? Çünkü vet.hekimimizden memnunuz ve yavrular zaten evdeler sokağa çıkmayacaklar. Sizlerin de fikrini almak isterim.

7 CEVAP

simbakedi

aşı zamanı şu ansa ve başka klinikte varsa ben olsam yaptırırdım. sonraki aşılara yine eski veterinerde devam ederdim.

yalkuzak

karma aşılarını yaptırdıktan sonra kendi veteriner hekiminizle yine devam edebilirsiniz. havalar ısındı, kedi hastalıkları artmış durumda. bence aşı zamanı geldiyse yaptırın

Ekindegss

Benim kedimin hasta olduğundan dolayı aşıları 7 aylıkken yapıldı biraz geç yapılsa sorun olmaz onu düşünerek karar verin.

Geneticist

Şuan çok kararsız kaldım🙈 çok şükür sağlık durumları iyi tabi bir de hekimin dediği gibi 1.aşıdan sonra 2.dozu bulamazsak o da sıkıntı olabilir. Yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim🙏🏻

Renklipati

Evden çıkmadıkça sorun olacağını sanmıyorum çünkü ben ilk katmayı 4 ayında yaptırdım Allaha şükür bir sorunda olmadı iki doz oldu bitti

simsim1713

Sıkıntı olmaz onlar minimum süreler zaten
Örneğin 2 aylıktan önce karma aşıya başlanmamalı kedi en az 2 aylık olmalı bu aşı için ya da kuduz aşısı için en az 3 aylık olmalı

  1. Karma ile 2. Karma arasında en az 15 gün olmalı ama örneğin 3 hafta ya da 1 ay olsa da sıkıntı olmaz

sultansbutler

ben hiç dışarı çıkmayacakları için 1 ay beklemek de sorun görmüyorum. tabi karar size kalmış 🤷‍♀️