Beslenmeden davranışlara kadar, evcil dostunuzun yaşamına dair detayları keşfedin.
Tüm Blog YazılarıMerak ettiklerini sor, dostlarımızla yaşayanlar cevaplasın.
Merhabalar öğrenciyim ve yılda 650 lira kedi mamasina gidiyor 3 kedim var sizleri merak ettim 12 ay yaklaşık kaç lira kedi mamasına harcıyorsunuz
bence gayet uygun fiyatli aliyorsunuz benim kedim cok ac gozlu oldugu icin 10kg mama 3-4 ay gidiyor maksimum. o yuzden cok para gidiyor sadece kuru mamaya. kisirlastirinca daha duzenli verecegim icin daha da duser bu miktar ama yine sizden fazla olur
3500-4000 arası
ben orijenin 5 kg olanlarını kullanıyorum 4 ay gidiyor 450 tl kedim yakında 1 yaşına girecek hep onu kullanmıştık.
1.5 kilosu 100 tl olan bir mama 1 ay yetse 1000tl maks 1500 2000
yüksek kilodaki paketlerden alırsan fiyat daha uyuna gelir
Kedimle 4 ayımızı bitiyor, 4 ayda 800 harcadım 1 ay da özel mama kullanınca :( bende hem öğrenciyim hem çalışıyorum. Şuan bir daha ki ay 10-15 kg alıcam mamayı öyle daha uyguna geliyor.
Hiç hesaplamadım ama 3 bini bulur. '2 Kedim var.
Acana 4,5 kiloluk aldım 2 ay gidiyor yıla vurursakta 2100 TL civarında bişey tutuyor..acana fırs fesat kullandım 2 ay onun öyle 4,5 kilolugu yok onu kullansaydım çok daha fazla giderdi
Kedim 9 aylık şu ana kadar mama masrafı ( yaş mama ve evde hazırladıklarım hariç ) 700-750 tl arası. E bunun kumu var, vitamini var derken yıllık 1500-2000 Tl arası gidiyor. ( veteriner masrafları da hariç ) Not: tek kedi :(
Ben Royal Canin kullanıyorum mama olarak.
Ayda 2 kilo yiyor- 150 TL
Proline Kedi Kumu 10 kilo:25 Lira
6 ayda bir vet plus multivitamin ve taurin: ortalama 100 lira.
Veteriner masrafı net bir şey söylemek doğru olmaz hasta olma durumuna bağlı.
Vay be bazılarının fiyat gerçekten de yüksekmiş şu zamanda her şey ateş pahası :(
Var mı arttıran falan dermişim
Hesaplamadım ama sadece ve sadece kuru mama masrafı tahminen 1000 lirayı bulmuştur ve henüz altı haftalıktı kedim sahiplendiğimde, şimdi bir yaşını geçti ve mamalar daha çabuk bitmeye başladı haliyle.
Her ay 1.5 kilo yiyor 1.5 kilo alıyorum paket 12 ayda 12 paket 2000 tl
Aylık yaklaşık 100 lira gidiyor. Yılda 1200 lira. Böyle hesaplayınca çok fazla geldi gözüme 😲 Bir de bunun yaş maması var. Vay halimize 😂
Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:
Yeni Soru SorŞikayet göndermek için bir sebep seçmelisiniz.
Teşekkürler!
Şikayetiniz başarıyla gönderildi, en kısa zamanda inceleyeceğiz.