İkinci Kediyi Sokaktan Sahiplenmek Riskli Mi

pompompurin

merhaba. evde british cinsi bir kedim var. bahçede baktığım bir kediyi eve ikinci kedi olarak sahiplenmek istiyorum. yeni kısırlaştırılmış veterinerde testleri yapılmış dişi bir kedi. fakat aşıları tam değil sokakta olduğu için. tüm aşılarını yaptırdıktan sonra evdeki kedime ciddi bir hastalık bulaşma riski var mı? ne yapmalıyım?

5 CEVAP

ailur0phile

Ben bir sürü kediye geçici yuva oldum. Sürekli aşısı yavru keidlerle muhattap oldu benim kedim. Hiç bir sorun yaşamadık. Kedim iyi anlaştığı içinde hep yan yanalardı. Birlikte oyun oynadılar. Hatta birinin paraziti vardı. Kedime gecmedi bile.

ailur0phile

Hayır sorun olmaz. Aşılarini olana dek ayrı odalarda tutun.

sultansbutler

kısa bir karantina süresinden sonra sıkıntı olmaz

yalkuzak

aşıları ile beraber kan testi ya da bazı virüsler, enfeksiyonlar için yapılan testler var. taşıyıcı olup olmadığını anlamak adına test de yaptırabilirsiniz. sokaktaki kedilerin alenen hastalığı olmasa da bağışıklık kazandıkları için taşıyıcı olabiliyorlar

pompompurin

teşekkürler cevaplarınız için. eve hamile bir sokak kedisini almıştım önceden, 2 ay kaldı ve ayrı odalarda durdular. evdeki kedimin testlerinde sonradan bir şey çıkmadı. ben de aşılarını olduktan sonra sorun çıkmaz diye düşünüyorum ama yine de sormak istedim