Kedimde Toxocara Paraziti Ve 1 Aydır Tedaviye Cevap Vermiyor Ne Yapmam Lazım ?

cansuozgurr

2.5 aylık dişi british shorthair kedimde 1 aydır kanlı mukus dışkısı mevcut. Antibiyotik tedavisinden iç parazit tedavisine kadar bir çok tedavi denendi. Hala dışkısında kan var ve yavruda kansızlık (anemi) gelişti. Öneriniz var mı? Çok ama çok üzülüyorum

6 CEVAP

dezgicavus

Mama değişimi denendi mi? Ya da özel mama. Bizde de parazit ve antibiyotik ile değişmedi azaldı biraz sadece mama değiştirince düzeldi. Hills ton balıklı kullanıyordum ağır geliyormuş :( benim ki 6 aylıktı sokaktan aldığımda ama 2 ay devam etti o kadar tedavinin ardından, özel mama kullandım 1 ay gastrointestinal sonra da başka marka ve başka aroma mama aldım şuan çok iyi, cıvık dışkı vardı oda az tahıllı mamaya geçince düzeldi.

cansuozgurr

Çok teşekkür ederim yine kan mevcut dışkısında. Veterinere götürüyorum tekrar. 5 tablet parazit için verecek 3 gün arayla bakalım nasıl olacak. Probiyotik toz suyla karıştırıp içiriyorum her gün şırınga ile. Bir de dün somon balığı yağı aldım iyi gelir diye. Çok hızlı nefes alıp veriyor anemi başlamış kan kaybından. Acana kitten aldım severek yiyor şuan bakalım inşallah toparlar 🙏🏻🙏🏻

mihriii

bizimkinde de vardı önce iç parazit damlası yaptı 10 gün sonra da caniverm hap verdi veteriner geçti öyle çok geçmiş olsun

cansuozgurr

Teşekkür ederim inşallah geçer 🙏🏻

cansuozgurr

Çok teşekkür ederim hangi markanın gastrointestinal mamasını kullandığınızı yazabilir misiniz ve sonrasında aldığınız mamalar marka olarak hangileri

dezgicavus

Özel mamaları veterinerden alabilirsiniz, kediniz daha çok küçük, belki kullanmayı uygun görmeyecek. Veterinere danışarak hareket ederseniz daha iyi olur. Olmadı başka bir veterinere gidin. Bir de ek olarak parazit tedavisi sonrası aynı parazit dökülmeye devam etti mi ? Dökülmediyse bunlar da fayda etmez :( probiyotik takviyesi de süreçte daha çabuk toparlanmasını yardımcı olabilir. Ama dediğim gibi küçük olduğu için veteriner ile görüşmek şart.

Mamalar
RC normal
Hills kısır Tuna balıklı
RC özel
ND tahılsız kuzulu (cıvık dışkı)
RC kısır (toparlanana kadar mecbur bunu kullanıcam, içeri çok iyi değil diye değiştirdim ama daha kötü oldu)

Maalesef her mama her kediye iyi gelmiyor :(