Kedim Çok Mu Zayıf?

ozerumeysa

Merhaba kedim 2 buçuk yaşında dişi bir tekir. Şuan 3 kilo. Ancak çevremden ne kadar zayıf bir kedi gibi tepkiler alıyorum karnı içine çökmüş. Vücudunda pek yağ dokusu yok dışarı çıkarıyorum uzun yürüyüşler yapıyoruz çok da hareketli her zaman bu kilolardaydı. Maması da Proplan bu defa Royal canin aldım. Artık iyice stres yapmaya başladım. Kilo aldırmak için ne yapabilirim?

10 CEVAP

Hilalllllll

Aynı sorunu bende yaşıyorum maalesef 🤨

siriniko29

Sizi üzmek adına söylemiyorum ama kediniz bence de bir miktar zayıf. Şöyle söyleyeyim gerçi benim kızım biraz tombiş ama 15 aylık yakşalık 4,5 kilo. Belki hareketli bir kediniz vardır bilemiyorum. Balık yağı ciddi anlamda iştah açıyor. Kilo almasını istiyorsanız yavru kedi maması kullanabilirsiniz. Aslında proplan da royal canin de kedilerde kilo yapıyor diye biliyorum ama genellikle içindeki tahıl miktarının fazlalığından dolayı. Sizde öyle bir etki görülmemiş. Protein oranı daha yüksek bir mamaya geçiş yapın. Eğer sağlığı yerindeyse çok takılmayın ama

Yumosi

sağlığı yerindeyse sorun yok bence de.

yagmurryamaan

değerlerine baktırabilirsiniz.Her kedinin yapısı farklısır.İştahi yerindeyse sorun yok bence.Benim kedim de 6 7 aylıkken öyleydİ.Şuan 4.5 kilo

yagmurryamaan

veteriner hekimize danıstınız mı

sultansbutler

dişi kedilerin bazıları çok çok minyon oluyor. ben sizin kedinizde bir sorun göremiyorum. düzenli mamasını yiyorsa yani aç kaldığını hissetmiyorsanız sorun yoktur. sarkık göbeği olup tüm gün uyuyacağına, sağlıklı ama bir miktar zayıf olmasında hiçbir sorun yok bence. ama biraz kilo alsın diyorsanız yapabileceğiniz pek birşey yok. bol bol yaş mama verin ve kaliteli kuru mamalardan yemesi gereken atıyorum 50grsa 70 yapın.

Palyaco

Hills yavru yemi kullanın yag orani 25

ozerumeysa

Cevap veren herkese teşekkürler yemesi normal mamasını gramla ölçmüyorum bitmeden yeniliyorum sürekli yavru kedi maması vermek bana da mantıklı geldi.

ailur0phile

Bence gayet güzel. Kemikleri sayılmıyor. Vücut hatlarını görebiliyoruz. Düzenli yürüyüş yaptığı için kasli ve şekilli. Yarım kilo alsa daha güzel olur ama bence bu şekil de gayet sağlıklı duruyor.

İp gibi duruyor çok hoş bir kedi. İnsanlar şişko ev kedileri görmeye alışmışlar bence çok da umursamayın ne dediklerini. Biraz daha kilo alsa fena olmaz tabii. Kitten mama enerjisi yüksek bir kedi için uygun. Çok hareket etmesi de harika. Bravo ne diyeyim:)