Arkadaşlar 3 Aylık Kedim Fazla Mama Yemiyor Ve Bize Zayıf Gibi Geldi Önerileriniz Neler?

Nasıl kilo aldırabilirim?

14 CEVAP

mrcasper

bütçen düşükse sana tavsiyem
pro cohice
van cat
mystic
felicia
bu mamalar açık mamadan çok daha iyidir bütçene uygun olar bir tane alabilirsin yaş mama gim cat schezhir nutri alabilirsin

mrcasper

3 aylık bir kedi içi 1,350 gayet normal mamasını sevmemiştir ya da sıkılmıştır hangi mamayı kullanıyorsunuz

sultansbutler

bana göre kuru mamalarda feliciadan aşağı düşülmemeli. orijen, acana, naturea, sanabelle, bozita, brit care, nd tahılsız/yarı tahıllı gibi mamalar kalitelidir bunlardan alın. yaş mama olarak da burda bir yaş mama incelemesi var bunu okuyun genel bir yol çizer size suzi yaş mama yazısı

Pofupof

Bi sağlık problemi var mı? Annesini güzel emdi mi? Bi dee şu an kaç kilo?

Sağlık problemi yok annesini 50 gün emdi

Sanırım 1 kilo 350 gram

@mrcasper evet kilosu normal ama nedense zayıf gözüküyor boyu uzun sanırım :)mama normal açık mama yaş mama olarak bazen whiskas bazen farklı markalar değişiyor

mrcasper

kesinlikle açık mama kullanmamalısın kalitesiz mamalar kedilerin idrar yollarında kristalleşmeye sebep olur ve bu da ölüme sebep olabilir whiskas mamaları ishal yapabilir bu da kanlı ishale çevirirse kedin ölebilir

mrcasper

ve bütcen yuksekse tabikii nd

Simurg1queen

Evde kendiniz ıslak mama (tavuk göğsü, havuç, patates haşlayın tavuklar tel tel olana kadar sonra hepsini ezin) yaparsanız iştahı açılır ve keyifle yer ben oğlum için ilk hills kullanıyordum sıkıldı ve yememeye başladı pro Choice Yavru için olana geçtim fazla enerjik oluyordu sağ solu tırmalamaya başladı ve biraz da büyüdüğü için pro Choice somonlu tercih ediyorum hiç sıkılmadan iştahla yiyor veterinerim ve pet shop sahibi arkadaşlarımda kedilere balık türlerini verirseniz tüy sorunu kontrollü olur dedi ıslak mama bazen kendim yapıyorum bazende N&D ve Whiskas kullanıyorum ne tüy sorunu nede başka bir şey yaşamadım memnunuz mamalarımızdan 😻😻😻

Simurg1queen

Ödül olarakta vitakraft ve warf naturals ürünlerini tercih ediyoruz

pompompurin

acık mama veya whiskas sakın kullanmayın. ucuz mama alayım derken ileride kedinizin veteriner masraflarıyla uğraşırsınız. bütçeniz azsa kaliteli mamalardan 10 kilo alabilirsiniz. ucuzdan pahalıya dr. sacchi, prochoice, felicia, matisse, bozita olabilir aklıma gelenler bunlar. royal canin ve proplan de 10 kilo alınca ucuza geliyor. bir de kediniz fold tekir kırması sanırım kulakları bir garip geldi. veterinere danışıp glukozamin takviyesi isteseniz iyi olur

@pompompurin annesi siyam babası scoottish

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim ben fazla fiyata bakmıyorum bana yavru için en iyi kuru mama ve yaş mama önerir misiniz