Dişi Kedim Bir Türlü Kızgınlıktan Çıkamıyor

irmtnc3

Kedim yaklaşık 1,5 aydır 1hafta kızgınlığa giriyor 3 gün normal duruyor sonra tekrar 1hafta kızgınlığa giriyor kısırlaştırıcaz ama kızgınlığından 10 gün sonra kısırlaştırma uygun oluyormuş bizimki 10 gün geçmeden tekrar kızgınlığa giriyor Böyle bir durum yaşayan var mı Varsa nasıl bir yol izlediler ne yaptılar Ban yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim ☺️ 🐾

3 CEVAP

Elliiiis

Yani böyle ekstrem durumlarda kızgınlıktayken ya da bittiği an kısırlaştırabilirsiniz. Hekiminize bağlı gerçi bu biraz. Benim zamanım kısıtlıydı ve kısırlaştırmam hemen gerekiyordu. Ve maalesef kedim kızandeyken kısırlaştırdık. Şükür hiçbir problem olmadı.

Lils

Bizimki de 1 hafta kızgınlıkta öbür hafta değil sonraki hafta yine kızgınlıkta. Henüz kısırlaştırmadık ama şey yapmayı düşünüyorum. Kızgınlığı bittikten 4 ya da 5 gün sonra direk vete gideceğim.

Miralayy

Bizim kedimizde de aynı durum vardı veteriner yumurtalıklarda kist olduğu zaman bu şekilde kızgınlık uzayabiliyor dedi. Kızgınlığı bitmeden ameliyat yaptırmak zorunda kaldık 2 tane de kisti varmış ama şimdi çok iyi